• Reklam
ÜMİT YILMAZ, HALKIN VEKİLİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR, AKÇAKOCA...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

ÜMİT YILMAZ, HALKIN VEKİLİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR, AKÇAKOCA OPERASYONU SİYASİ Mİ, VE REKTÖR

04 Ağustos 2018 - 12:00

ÜMİT YILMAZ, HALKIN VEKİLİ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR

MHP Milletvekili Ümit Yılmaz, henüz 1,5 aylık milletvekili olmasına rağmen, halkın temsilcisi olarak beklentilerin çok üzerinde görev yapmaya başladı.

Düzce gündeminde olan ve kamuoyunun tepkisine yol açan Gölyaka otoban bağlantısının kapatılması meselesine el atan Yılmaz, ekibiyle birlikte şantiyeyi gezdi, müteahhit firma yetkilileriyle görüştü, Beyköy otoban bağlantı yolunda incelemeler yaptı.

İncelemeleri neticesinde yapılan işlerde “plansızlık” olduğunu belirledi ve öncelikle Beyköy otoban bağlantısının en kısa sürede açılabilmesi için Ankara’da yetkililerle temas sağladı. Hatta, uzun zamandır çözülemeyen ve yol yapımına engel teşkil eden doğalgaz şebeke sisteminden kaynaklanan sorunu çözmeyi başardı.

Yılmaz, Akçakoca Devlet Hastanesi’nde aksayan sağlık hizmetlerine el attı, çözüm için girişimlerde bulundu. Ankara’da kendisini ziyarete herkesle birebir görüştü.

Milletvekili olmasına rağmen, tavır ve davranışlarında en küçük bir değişiklik olmadı, kendini üstün görme, insanlara tepeden bakma şeklinde en küçük bir olumsuzluk sergilemedi.

Ümit Yılmaz’ın kısa sürede yaptığı işler, girişimler gösteriyor ki, kendisinin milletvekili olarak Düzce’ye önemli faydası olacak.

Yıllardır çözülemeyen birçok sorunun çözümüne katkı sağlayacak.

 

AKÇAKOCA OPERASYONU SİYASİ Mİ?

Geçtiğimiz hafta Akçakoca’da aralarında MHP’nin belediye başkan adayı Okan Yanmaz’ın da yer aldığı bazı iş adamlarının ifadeleri alındı ve soruşturmayla ilgili yayın yasağı getirildi.

Konuyla ilgili olarak MHP Milletvekili Ümit Yılmaz’la konuştum.

Yılmaz,  olayla ilgili “siyasi operasyon şüphesi var” diyor.

MHP’liler de aynı kanaatte.

MHP yetkilileri, “Yerel seçimler yaklaşıyor, MHP olarak Akçakoca’da belediyeyi kazanacak durumdayız. Okan Yanmaz geçen seçimlerde kıl payı kaybetmişti. Birileri MHP’nin ve Okan Yanmaz’ın önünü kesmek için düğmeye basmış olabilir” diyorlar.

MHP yöneticileri “FETÖ ile en fazla mücadele eden, geçmişten günümüze bu yapıya karşı çizgisinden sapmayan, Fetullahçıların asla sızamadığı tek yer MHP’dir. Buna rağmen MHP’li ve ülkücü oldukları kamuoyunda bilinen kişilerin bu yapıyla ilişkili olduğunu düşünmek, siyasi operasyondan başka bir şey değildir” şeklinde düşünüyorlar.

AK Parti Akçakoca İlçe Başkanı Dergah Akça bile sosyal medya hesabından “Suçu sabit, cezası kesinleşmiş olsa memleketi terk etme ihtimali olmayan insanların itibarlarını, ailelerini hiçe saymak... Yazık oluyor! “ şeklinde bir paylaşım yapmak ihtiyacı hissetmiş.

Demek ki  gelişmeler Dergah Akça’nın da içine sinmemiş..

Eğer iddia edildiği gibi Akçakoca’daki olayların arka planında siyasi mühendislik varsa, bu er geç ortaya çıkar ve MHP asla zarar görmez.

 

NİGAR DEMİRCAN ÇAKAR

Düzce Üniversitesi, yapılan son araştırmada Türkiye’deki en başarılı ilk 50 üniversitesi arasına girmeyi başardı.

Devlet ve özel üniversitelerin yer aldığı listede ilk 50 arasına girip 48’inci sırada yer almak önemli bir olaydır.

11 yıllık geçmişi olan Düzce Üniversitesi’nin bu başarısında eski Rektör Funda Şerifoğlu ile halefi Nigar Demircan Çakar’ın önemli payı vardır.

Rektör Çakar döneminde başarı çıtası yükselmiş, özellikle sağlık ve çevre alanında ihtisas üniversitesine dönüşmüş, önemli sosyal ve bilimsel projelere start verilmiştir.

Başta Rektör Çakar olmak üzere, Düzce Üniversitesi’nin en başarılı ilk 50 üniversite arasına girmesine katkıda bulunan öğretim üyelerini kutluyorum.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ilyas hızel
    1 yıl önce
    sayın ümit yılmazın düzcenin sorunlarını devamlı işlemesi lazım iktidar düzce halkını oyalayıp uyutup beleş oyları kapıyor düzcede çalışan çalışmayan belli olması için muhalefeti daha etkili bir siyaset işlemesi lazım çünkü düzce yatırım proje üretmeyen siyasetçilerin çevre illerin başarıp düzcenin seyrettigi sehir oldu bu degişmeli degişim düzce şart

Son Yazılar