Reklam
MHP DÜZCE'DE ERDOĞAN BIYIK'LA KAZANABİLİR, BARO'DA...
Reklam
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

MHP DÜZCE'DE ERDOĞAN BIYIK'LA KAZANABİLİR, BARO'DA İKİNCİ DÖNEM BAŞLADI VE 12'NCİ YILIMIZ

27 Ekim 2018 - 12:32

MHP DÜZCE’DE ERDOĞAN BIYIK’LA KAZANABİLİR

Yerel seçimde AK Parti ile MHP’nin ittifak yapmayacağı kesinleşti.

Her parti kendi göbeğini kendisi kesecek.

Düzce Belediyesi, 2004’ten beri AK Parti’de.

Önümüzdeki seçimin favorisi de yine AK Parti’dir.

Ancak, seçimin ikinci kuvvetli ve iddialı partisi MHP’dir.

MHP, 24 Haziran seçimlerinde belediye sınırları içinde beklentilerin üzerinde oy almıştır.

İki parti arasında 20 binin üzerinde bir fark var. Bu farkın kapanması zor değil.

AK Parti’nin belediye başkan adayının kim olacağı henüz netleşmedi. MHP’de ise birkaç isim aday adaylığı için ortaya çıktı.

MHP’nin aday adayları arasında en şanslısı ve güçlü ismi Erdoğan Bıyık olarak öne çıkıyor.

Erdoğan Bıyık, gerek siyasetteki tecrübesi, gerek sivil toplum kuruluşlarındaki etkinliği, gerek spor camiasındaki popülerliği ve gerekse toplumdaki karşılığı ile diğer aday adaylarından birkaç adım önem çıkmaktadır.

MHP’nin AK Parti karşısında ancak Bıyık’la seçimi kazanabileceğini düşünüyorum. Kulislerde isimleri dolaşan diğer aday adaylarıyla seçim kazanmaları imkansız gibi görünüyor.

Erdoğan Bıyık, şimdiden iyi bir ekip kurdu, farklı ve heyecan uyandıracak projeler hazırlıyor.

Yakından tanıdığım Bıyık, her şeyden önce dürüst, namuslu, mütevazi ve hayatında şaibesi olmayan biridir.

Belediye başkanlığını kendisine ve yakınlarına rant ve menfaat sağlamak için değil, topluma fayda sağlayabilmek için yapar.

Sadece MHP tabanından değil her partiden oy alabilecek bir isimdir.

Görünen o ki, MHP Erdoğan Bıyık’ın aday olması halinde seçime çok daha iddialı girecek ve seçimi kazanma ihtimali artacaktır.

 

AZADE AY’LA BARO’DA İKİNCİ DÖNEM BAŞLADI

Düzce Barosu seçimleri yapıldı ve mevcut Baro Başkanı Azade Ay, ikinci kez, hem de farklı bir şekilde seçimi kazandı.

Önceki genel kurulda Azade Ay 1 oy farkla başkan seçilmişti. Bu kez oy farkı beklentilerin ötesinde arttı ve rakip adayı adeta ezdi, geçti.

Azade Ay’ın karşısına çıkartılan ve kaybedeceği önceden belli olan Doğan Eser, beklenildiği gibi hezimete uğradı.

Doğan Eser’i geçen dönemin adayı Metin Güçlü ile eski baro başkanı Ali Dilber ve ekipleri destekliyordu. Muhalif ekip Azade Ay’ın seçimi kaybetmesi için yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Ancak, sandıklar açılınca muhalif kanat büyük bir hayal kırıklığı yaşadı.

Kongre sonucuyla birlikte Azade Ay’ın başarısı tescillendi, yaptığı çalışmalar ve hizmetler avukat camiasının ezici çoğunluğundan destek ve onay aldı.

Düzce Barosu’nda gereksiz kavga, tartışma ve çekişme dönemi sona ermiştir.

Seçim sonucunda Baro Yönetim Kurulu’na muhalif kanattan da 3 isim girmiştir. Bu kişilerin Azade Ay’la uyum içinde çalışması, Baro’ya gereksiz kavga, çekime ve polemiklerin içine sokmaması gerekir. Çünkü, kavga ve kısır tartışmalar kimseye fayda sağlamaz.

Baro yönetiminin bundan sonra yapması gereken tek şey, avukatların mesleki hak ve çıkarlarını korumaya odaklanması, yargı görevi sırasında karşılaşılan sorunların giderilmesi için gayret göstermeleridir.

 

12’NCİ YILIMIZ

22 Ekim 2007 tarihinde yayın hayatına başlayan Pusula Gazetesi’nin kuruluş yıldönümünde, her yıl olduğu gibi dostlarımız bizi yalnız bırakmadı.

Başta Düzce Valisi Zülkif Dağlı, Milletvekili Ayşe Keşir, Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, MHP, CHP ve İYİ Parti il ve ilçe teşkilatları, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, İGM Başkanı Ayfer Yılmaz, TSO Başkanı Tuncay Şahin, Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı, Lokantacılar Odası Başkanı Atilla Şişman, Oksijen Medya Sahibi İslam Keleş olmak üzere diğer sivil toplum kuruluşu yöneticileri, siyasetçiler, iş adamlar, gazeteciler ve okurlarımız her zamanki gibi yanımızda oldu, iyi dileklerini iletti.

Bizzat ziyaretimize gelen, telefonla kutlayan ve çiçek gönderen herkese teşekkür ediyoruz.

Geçmişten bugüne bize desteğini esirgemeyen okurlarımız ve dostlarımızdan aldığımız güçle gazetecilik yapmaya devam edeceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar