• Reklam
AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYLARI VE HAKAN KUŞÇUOĞLU'NUN SİYASİ...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYLARI VE HAKAN KUŞÇUOĞLU'NUN SİYASİ HAYATI BİTTİ

12 Ocak 2019 - 15:45

AK PARTİ İL BAŞKAN ADAYLARI HAKKINDA KISA NOTLAR

Bu satırların yazıldığı saatlerde, AK Parti’de boşalan il başkanlığına kimin atanacağı belli olmamıştı.

Genel merkezde mülakata alınan Mustafa Keskin, Cihat Çelik, Halil Aydın, İsa Şengüloğlu ve Mine Met’ten biri il başkanı olacak ya da bu isimlerin dışında sürpriz bir isim gündeme gelecek.

Adaylar hakkında kısa ve öz bilgiler verelim. Hangi ismin il başkanlığı yapabileceğini, hangilerinin yapamayacağına siz karar verin.

Mustafa Keskin, kurulduğu günden bu yan AK Parti’de, iki dönem ilçe başkanlığı yaptı, partinin hafızası konumunda, teşkilatı çok iyi tanıyor. Geçmişte yaptığı önemli siyasi yanlışlar var, ancak hatalarından ders aldığını tahmin ediyorum.

Halil Aydın’ı HAS Parti İl Başkanlığı’ndan biliyorum. Başarılı olamamıştı, sonradan AK Parti’ye katıldı. İbrahim Korkmaz ve ekibine yakın bir isim, kendisinin il başkanlığına hevesli olmadığını tahmin ediyorum. Şansı yok gibi.

Cihat Çelik’e 2 vekil şiddetle karşı çıkıyor, Faruk Özlü istemiyor. Gölyaka Belediyesi’nin muhasebe işlerini yapmasından kaynaklanan tartışmaların hedefinde, Hikmet Keskin’in ekibinden, şansı az.

İsa Şengüloğlu, gençlik kollarından beri partinin çeşitli kademelerinde görev yaptı, belediye meclis üyeliği yaptı, imam hatip mezunu, Müsiad’da başkanlık yaptı. Ancak, yaşı genç, teşkilata ağabeylik yapamaz, yönetmekte zorlanır.

Mine Met’e hiç şans vermiyorum. Çünkü, liyakatli değil, donanımı ve tecrübesi yetersiz. Siyasi dolgu malzemesi olarak ismi gündeme getirildi.

Siyasette 2 kere 2 her zaman 4 etmez.

Yüzde 100 olmasa da, bu tablodan Mustafa Keskin’in il başkanı olarak çıkacağını tahmin ediyorum.

 

HAKAN KUŞÇUOĞLU’NUN SİYASİ HAYATI BİTTİ!

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hakan Kuşçuoğlu, il başkanı olamayacağını anlayınca görevinden istifa etti.

İkinci dönem ilçe başkanlığı yapan Kuşçuoğlu’nun hayalinde il başkanı olmak vardı.

Hikmet Keskin’in il başkanlığından istifasıyla, kendisine il başkanlığı yolunun açıldığını düşündü ve aday oldu. Bu süreçte Kuşçuoğlu’nu eski vekil Fevai Arslan destekledi.

Kuşçuoğlu, temayül yoklamasında beklenen desteği alamadı, oyu düşük çıktı. Buna rağmen kendisinden genel merkez tarafından özgeçmiş istendi.

Kuşçuoğlu, il başkanı olma hayalleri kurarken, yaşanan gelişmeler sonucunda ismi il başkan adaylığı listesinden çıkartıldı ve genel merkez mülakatına davet edilmedi.

Böylece, il başkanı olma ihtimali ortadan kalkarken, hayalleri de suya düştü.

Bu süreçte il başkanı olamayacağını, gelecekte de il başkanı olma şansının kalmadığını anlayan Kuşçuoğlu, şok bir kararla istifa ederek, siyasi hayatını noktaladı.

AK Parti’de siyaset yaptığı dönemde ticaretini geliştiren, büyüten ve farklı sektörlere açılan Kuşçuoğlu’nun bundan sonra aktif siyasette sahne almayacağını söylemek yanlış olmaz.

 

Gazeteciler Günü

10 Ocak, her yıl çalışan gazeteciler günü olarak kutlanır.

Her yıl olduğu gibi 10 Ocak dolayısıyla kutlama mesajları yayınlanır, gazeteciler ne denli kutsal bir görev yaptığından dem vurularak, demokrasiden, basın ve ifade özgürlüğünden söz edilir.

Ama, gazetecilerin bilgiye ulaşmakta karşılaştıkları engeller bir türlü kaldırılmaz.

Halkın haber alma hakkı adına görev yapan gazetecilere yönelik sansürcü yaklaşımlar devam eder.

Gazetecilerin, sadece “resmi bülten” gibi haber yapmaları istenir, eleştiren, sorgulayan, irdeleyen gazetecilerden genelde hoşlanılmaz.

Mesleği şantaj, tehdit, tetikçilik ya da yalakalık olarak yapanlar dışındaki tüm gazetecileri saygıyla selamlıyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar