Reklam
  • Reklam
AK PARTİ, FARUK ÖZLÜ VE TUNCAY ŞAHİN..
Reklam
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

AK PARTİ, FARUK ÖZLÜ VE TUNCAY ŞAHİN..

28 Nisan 2019 - 12:35

AK PARTİ YENİDEN NASIL TOPARLANIR?

2003’den bu yana tüm seçimleri kazanan, ancak son yerel seçimlerde başta İstanbul ve Ankara gibi büyükşehirler olmak üzere ciddi bir kayıp yaşayan AK Parti’nin geleceğine ilişkin siyasi tartışmalar devam ediyor.

Parti içinde bir grubun darbesiyle görevinden istifa ettirilen Türkiye Cumhuriyeti’nin son seçilmiş başbakanı Ahmet Davutoğlu, aslında AK Parti’nin maruz kaldığı “güç zehirlenmesini” yayınladığı manifesto ile gayet güzel açıkladı.

İktidara “3 Y” sloganı ile gelen, yani yolsuzluk, yasaklar ve yoksullukla mücadeleyi önceleyen siyaset anlayışıyla 16 yıldır tek başına iktidar olan AK Parti, geçmişte örnekleri görülen diğer siyasi partilerin yaşadığı travmaları yaşamaya başladı.

Son dönemlerde görülen özellikle ifade ve düşünce özgürlüğüne yönelik kısıtlamalar,  yargı bağımsızlığı ve hukukun üstünlüğü ilkesinin tartışılır hale gelmesi, insan hakları alanında ve ekonomi yönetimindeki olumsuzluklar AK Parti’nin yerel seçimlerde oy kaybetmesine neden oldu.

Parti yönetimleri ve belediyelerde çeşitli makam ve mevkilerde bulunanların kibirli tavırları, topluma üstten bakış, popülizm, gösteriş, muhalefet partilerini rakip olarak değil, düşman gibi görme anlayışı, manevi ve dini duyguları istismar etmeye yönelik bazı söylemler toplumda ciddi bir kutuplaşmaya yol açtı.

Zaten bu nedenledir ki, Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin ardından “demiri soğutmak” ve “Türkiye ittifakı” gibi yeni bir siyasi söylemde bulundu.

AK Parti gerçekten de kızgın olan demiri soğutmayı başarabilirse, atacağı radikal adımlarla hukuk, düşünce, temel hak ve özgürlükler ile ekonomi alanında yeni reformları hayata geçirebilirse bu Türkiye için yeni bir şahlanış dönemi olabilir.

Fakat, yerel seçim sonuçlarından gerekli dersler çıkarılmazsa, parti yönetim kadrolarında ve siyaset anlayışında aynı düzen devam ederse AK Parti’nin erime sürecinin durdurulamayacağına inanıyorum.

Çünkü, siyasi tarih her zaman tekerrür eder..

 

FARUK ÖZLÜ, HALKA VERDİĞİ SÖZLERİ TUTMAYA BAŞLADI

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, seçim öncesi halka verdiği sözleri teker teker yerine getirmeye başladı.

Özlü, seçimden önce mevcut parkların Millet Bahçesi’ne dönüştürüleceğini söylemişti.

Verdiği söze uygun şekilde ilk etapta İnönü Parkı tahliye edildi. Bu parkta kısa sürede gerekli düzenlemeler yapılarak Millet Bahçesi oluşturulacak.

Aynı şekilde Avni Akyol Parkı’nda da önümüzdeki günlerde benzer uygulama yapılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı Millet Bahçesi projeleri, kısa bir zaman sonra Düzce’nin merkezindeki iki parkta hayata geçecek.

Belediye Başkanı Faruk Özlü, seçimden önce halka verdiği sözlerin tamamını 5 yıllık süre içinde yerine getireceğini söylemiş ve Mahalle Sözleşmeleri yapmıştı.

Buna uygun olarak icraatlar yapıyor ve bu icraatlar, halk nezdinde kendisine puan kazandırıyor.

Öyle anlaşılıyor ki, Başkan Özlü farklı ve alışık olmadığımız bir belediye başkanı profili sergileyecek ve Düzce’de sıra dışı işlere imza atarak önemli işler başaracak.

 

TUNCAY ŞAHİN

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin,  güzel ve olumlu icraatlara imza atıyor.

TSO’nun kuruluşunun 60’ıncı yıldönümü dolayısıyla güzel bir etkinlik düzenledi, bugüne kadar Oda’da görev yapmış, emeği geçmiş herkesi plaket vererek onurlandırdı.

Valilik, belediye, üniversite başta olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla, sanayicilerle çok sağlıklı iletişim ve işbirliği kurdu.

1 yıllık sürede yapılan icraatlarla TSO yeniden itibarlı ve prestijli bir kurum oldu.

Tuncay Şahin, başında bulunduğu kurumu etkin ve verimli yönetiyor, oturduğu koltuğun hakkını layıkıyla veriyor.

Kendisini başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar