Reklam
31
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

31

23 Mart 2019 - 13:56 - Güncelleme: 24 Mart 2019 - 17:09

ADAYLARIN SON VAZİYETİ NASIL?

31 Mart Pazar günü yapılacak seçimlere çok az bir süre kaldı.

Siyasi partiler ve adaylar, son hamlelerini yapıyor.

Seçim öncesi Düzce adaylarının son durumlarını analiz etmeye çalıştık.

AK Parti Belediye Başkan adayı Faruk Özlü, seçimi kazanacağına kesin olarak inanmış, ancak yüksek oy hedefine ulaşıp ulaşamayacağı konusu net değil.

Zira, AK Parti’nin Düzce’deki oy hedefi yüzde 55’in üzerinde. Beklenti bu yönde oluştu. Geçmiş yerel seçimlerde bu hedef tutturulamadı. Özlü’ye göre, rakiplerle arasında büyük fark var ve bu farkın kapanması mümkün değil.

AK Parti cephesinin seçimi kazanma konusunda şüphesi yok, teşkilat ve adaylar tam bir uyum içindeler.

MHP Belediye Başkan adayı Erdoğan Bıyık, kendisinden beklenmeyen bir performans sergiledi. MHP’nin önceki seçimlerinde örneği görülmeyen saha çalışması yapıldı. Bıyık ve ekibi, AK Parti başta olmak üzere diğer partilerden gelecek büyük oy beklentisi içinde seçimi alacaklarını düşünüyor. Bıyık’la MHP’nin oylarını artırmasına kesin gözle bakılıyor. Oy artışıyla birlikte ipi önde göğüsleyeceklerine inançları tam.

İP adayı Ömer Küçük ve ekibi de seçimi kesin kazanacaklarını düşünüyor. Seçime 30 bin oyla başladıklarını, her geçen gün üstüne koyduklarına inanıyorlar. Küçük bu sefer işi bitireceğine inanmış. Kendisine MHP ve AK Parti tabanından oy geleceğine inanıyor.

Bakalım, hangi adayın beklentisi gerçekleşecek, hangi aday hayal kırıklığı yaşayacak?

 

OYUMU KİME VERECEĞİM?

31 Mart’ta sizler gibi bende oyumu kullanacağım.

Oyumu hangi adaya vereceğim konusundaki düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Benim kendimce bazı kriterlerim var.

En önemli kriterim, kendini değil, kentini düşünen hangisidir, ona bakacağım. Benim kafamda bir isim var. Bu ismin belediye başkanlık koltuğuna oturduktan sonra, kendi ve çevresinin geleceğini değil, kentin ve toplumun geleceğini düşünerek hareket edeceğine inanıyorum.

Diğer adayların seçildikten sonra kentini değil, kendini düşünerek partizanca adımlar atacakların konusunda ciddi şüphelerim var.

Ayrıca adayların ahlakına, halkla iletişimine, hangisinin kul hakkından korktuğuna bakacağım.

Özellikle kul hakkından korkan adaya oy vereceğim. Çünkü, kul hakkından korkan belediye başkanı yolsuzluk, usulsüzlük, hırsızlık yapmaz, bu işlere asla geçit vermez. Bu işlere tevessül edenlere yol vermez, alengirli işlere göz yummaz.

Diğer bir kriterim, başkanın seçildikten sonra kolay ulaşılabilir olması, vatandaşla arasına mesafe koymaması, insanlara tepeden bakmaması olacaktır. Bu kritere en uygun adaya oy vereceğim.

 

31

31 denilince aklınıza neler geliyor?

Elbette çok şey gelebilir, kafanızda farklı düşünceler uçuşabilir..

31, Mart ayının son günüdür. O gün seçim yapılacak. Belediye başkanları, meclis üyeleri ve muhtarlar seçilecek. 31’in önemi, seçime giren her aday için son derece önemlidir. Geceleri rüyalarına 31’in akşamının nasıl olacağı girmektedir. 31’i düşününce, seçimi kaybetme korkusu yaşayanların uykusu kaçabilir.

Sadece seçim mi, o gün vergi ödemelerinin son günüdür.

31 Mart, otomobil ve beyaz eşyada uygulanan ÖTV ve KDV indiriminin son günü.

“31 Mart vakası” denilince aklımıza 2’nci Meşrutiyet’in ilanından sonra çıkan olaylar geliyor.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • fatik kardüz
    11 ay önce
    düzcenin kaderini degiştirmek için 1 nisanda bayram yapmak için akpnin yapamadıgı hizmetleri yapmak için düzcede güçlü bir başkan mhp erdogan bıyıkla düzceyi degiştirmeye geliyor yeterki güçlü destek verilsin yeter erdogan bıyık başkan düzce şampiyon

Son Yazılar