• Reklam
ÖZLÜ'NÜN MAAŞLI TROLLERE İHTİYACI YOK, CEDİDİYE CAMİ...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

ÖZLÜ'NÜN MAAŞLI TROLLERE İHTİYACI YOK, CEDİDİYE CAMİ PROJESİ NE OLDU?

26 Eylül 2020 - 16:33

FARUK ÖZLÜ’NÜN MAAŞLI TROLLERE İHTİYACI YOK!

FETÖ zihniyetinin en temel özelliği, ispiyonculuk, iftiracılık, sahte isim ve kod isimler kullanarak algı operasyonu yapmaktır.

FETÖ’yle mücadele sürüyor, ama zihniyetiyle maalesef gerektiği gibi mücadele edilemiyor.

Sosyal medyada bazı trol hesaplar var. Hesapların tümü Faruk Özlü’nün belediye başkan adaylığı sürecinde ve seçimden sonra açıldı.

Çoğunluğu ya Cumhurbaşkanı’nın ya da Faruk Özlü’nün fotoğrafını profil görseli yapmış..

Bu hesapların ortak özelliği, Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü’yü savunmak, överek göklere çıkarmak, adeta “hatadan münezzeh” bir başkan profili algısı oluşturmak. Tabi AK Parti’yi de..

Bunu yaparken de, eleştirenlere ve muhalefete çamur atmak, bel altı vurmak ve ahlaksızca saldırmak.. Aynen FETÖ zihniyeti..

Bu hesapların kod isimlerini burada yazmaya gerek duymuyorum. Zira, sosyal medyayı takip edenler bunları tahmin edebilir.

Bu hesapları yönetenlerin belediyede maaşlı çalışan kişiler olduğu biliyorum.

Başkan Özlü’nün trollere hiç ihtiyacı yok.

Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini doğru ve gerektiği şekilde yaptığı takdirde, Özlü ve belediyenin tanıtımı, kurumsal iletişim, medya ilişkileri ve toplumu bilgilendirme konusunda başarı sağlanacaktır.

Nitekim, Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu Elife Özerçetin, bu birime yeni katılan Kaan Kuşçuoğlu ile Barış Zengin’in, tecrübeleriyle üstlendikleri sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerine inanıyorum.

Not: Bu yazıdan sonra bakalım trollerin hangilerinden ses çıkacak?

 

CEDİDİYE CAMİ PROJESİ NE OLDU?

Düzce Belediyesi, Cedidiye Camisi’nin bulunduğu meydanda düzenleme yapmak için proje çalışması başlattı.

İlk hazırlanan ve kamuoyu ile paylaşılan proje, beğenilmedi. Çünkü, proje hem cami yapısını kapatıyor, hem de estetik yönden ucube bir görüntü oluşturuyordu.

İkinci bir proje hazırlandı, ancak Osmanlı mimarisinden esinlenerek hazırlandığı söylenen ikinci projenin de camiyi üç taraftan kuşattığı, cami alanını ticari rant alanı haline dönüştüreceğine ilişkin değerlendirmeler yapıldı.

Esasında, Cedidiye gibi kentin en önemli cami meydanında halen mevcut ticari alanların düzenlenmesiyle ilgili bir proje hazırlanacaksa, bu kamuoyu ile paylaşılmalı, belediye meclisinde tartışılmalı, her kesimden görüşler alınarak ortak bir görüşle proje oluşturulmalıdır.

Aksi halde, kamuoyuna kapalı hazırlanan her proje birçok soru işaretlerine yol açacaktır.

Belediye yönetimi, bu konuda daha şeffaf olmalı, cami gibi kutsal bir dini yapıya yakışan, görsel rahatsızlık yaratmayan, ticari rant tartışmalarına neden olmayacak bir proje üzerinde çalışmalı.

Olmadı, cami meydanındaki mevcut ticari alanları kamulaştırmalı, Düzce’ye ikinci bir büyük meydan kazandırmalıdır.

Aksi halde, yanlış ve tartışmalı bir proje, sadece belediye yönetimini değil, AK Parti’yi de siyaseten ciddi sıkıntıya düşürebilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar