• Reklam
MAHMUT TANAL'IN DÜZCE'YE FAYDASI VAR, EKONOMİK KRİZ AK...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

MAHMUT TANAL'IN DÜZCE'YE FAYDASI VAR, EKONOMİK KRİZ AK PARTİ'YE CİDDİ OY KAYBETTİRİYOR

05 Aralık 2020 - 14:14

MAHMUT TANAL’IN DÜZCE’YE FAYDASI VAR!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, aynı zamanda partisinin Düzce’den sorumlu milletvekili..

Geçmişten bugüne Düzce’nin her meselesiyle yakından ilgileniyor.

Son olarak Düzce’deki hava kirliliği sorununa el attı ve yerel siyasetçilerin harekete geçmesini sağladı.

Önce Düzce’deki hava kirliliği medyada haber oldu. İktidar kanadından ve yerel yöneticilerden ses çıkmadı.. Adeta görmezden ve duymazdan gelindi..

Ardından Mahmut Tanal, hava kirliliği sorununu sosyal medyadan gündeme getirdi, Tanal’ın açıklamaları medya organlarında geniş yer alınca ortalık karıştı!

Tanal, Düzce milletvekillerinin hava kirliliği meselesiyle ilgilenmediğini söyledi.

AK Parti ve MHP’li vekiller, Tanal’a sert tepkiler göstererek karşılık verdiler.

Konu Düzce’nin hava kirliliğiydi, fakat Tanal hem PKK’lı, hem FETÖ’cü olmakla, teröristlikle ve vatan hainliği ile suçlandı.

Ardından Düzce’ye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan heyet geldi. Valilikte ve  Belediyede toplantılar yapıldı. Belediye Başkanı Faruk Özlü, Çevre Bakanı Murat Kurum’la görüştü, milletvekilleri sorunun çözümü için çalışma başlattı.

Şimdi sayın vekillere ve yerel yöneticilere sormak lazım; Düzce’nin hava kirliliği meselesi yeni değil, bugüne kadar neden ciddi bir çaba göstermediniz ve çözüm aramadınız?

Medya ve Tanal gündeme getirmesiydi, acaba bu ciddi soruna el atacak mıydınız?

Geçen yıl da aynı sorun yaşanmıştı,  neden ilgilenmediniz?

Kim ne derse desin, Mahmut Tanal’ın Düzce’nin sorunlarının ülke gündemine taşınmasında faydası oluyor.

Cumhur İttifakı’nın siyasetçileri kızsa da, sert tepkiler gösterseler de gerçek bu..

 

EKONOMİK KRİZ AK PARTİ’YE CİDDİ OY KAYBETTİRİYOR

Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz, koronavirüs pandemisi sebebiyle daha da ağırlaştı.

Pandemi tedbirleri sebebiyle kepenk kapatmak zorunda kalan esnafa, işsiz kalanlara devletten hiçbir destek gelmemesinin faturası doğal olarak AK Parti’ye kesiliyor.

Çevremde AK Partili olan onlarca kişi tanıyorum. Kurulduğu günden bu yana AK Parti’ye oy vermiş olan bu insanlar, iktidara çok öfkeliler ve bir daha kesinlikle oy vermeyeceklerini açıkça söylüyorlar.

Ortak fikirleri şu: Türkiye güçlü bir devlet, bu yüzden başka devletlere yardım yapıyor. Eve lazım olan camiye haramdır. Devlet önce kendi vatandaşına yardım etmeli. İşimizde, evimizde yangın var.

Bugüne kadar her seçimde AK Parti’yi desteklemiş olan ve esnaflık yapan vatandaşlar, yaşanan ekonomik sıkıntının sebebinin AK Parti olduğunu, ülkeyi yönetenlerin bu süreçte mağdur olan insanlara destek vermediklerini dile getiriyorlar.

Bankadan 25 bin lira kredi alan ve geçen hafta iş yeri kapanan bir esnaf, “işyerim kapandı, kiram işliyor. Başka bir gelirim yok. Evime ekmek almakta sıkıntı çekerken, kredi taksitimi nasıl ödeyeceğim?” diye soruyor.

Acaba bu haklı tepkiye ve soruya makul bir yanıt verebilecek ve esnafın derdine çözüm bulabilecek AK Parti’li yönetici var mıdır?

Bence yoktur.

İşte bu ve benzeri sıkıntılar yüzünden AK Parti oy kaybediyor. Bu gidişle kayıp daha da büyük olacak..

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • fatih kılıç
  9 ay önce
  sayın mahmut tanal düzcedeki muhalefet partilerinin sözcüsü gibi herkonuyu biliyor ve de gündeme getiriyor mahmut tanal düzcede yaşaşa düzcede devamlı siyaset yapsa belki düzce milletvekili olabilir tabiki seçim atmesforuna baglı sayın tanal çöp sorununu yıgılca ulaşım hava kirliligi birçok konuyu gündeme getiriyor ama nedense düzce muhalefeti düzcede yaşayıpta sorunları gündeme taşımaktan aciz kardüzü efteniyi kurugölü ilçeler osb trafik sorunu park sorunu düzcespora stadyum gibi onlarca sorunu gündeme getiremeyen düzce muhalefetinin yapamadıgını mahmut tanal daha iyi yapıyor en azından ulusal basında düzcenin adı geçiyor belki tren yolunuda gündeme alsa belki düzceden geçer dekovil düzce ortaya çıkar belli olur belli olamaz mahmut tanal düzceye lazım
 • Bilir
  9 ay önce
  Keşke bir vekilde CHP’li olsaymış

Son Yazılar