• Reklam
AK PARTİ'DE YENİ DÖNEM, ​​​​​​​EROL...
Mustafa Armutçu

Mustafa Armutçu

AK PARTİ'DE YENİ DÖNEM, ​​​​​​​EROL GÜNGÖR'Ü ATATÜRK'LE KIYASLAMAK ABESTİR!

15 Ocak 2021 - 17:09 - Güncelleme: 17 Ocak 2021 - 14:23

MUSTAFA KESKİN’LE AK PARTİ’DE YENİ DÖNEM

Atama ile geldiği AK Parti İl Başkanlığı görevini 2 yıldır sürdüren Mustafa Keskin, kongreye tek aday ve tek listeyle gidiyor.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ve genel merkez, Mustafa Keskin’in il başkanlığı görevine devam etmesini istedi. Erdoğan’ın ve genel merkezin yaptığı araştırmalarda Keskin’in görevine devam etmesinin AK Parti açısından daha olumlu ve iyi olacağı, partinin önümüzdeki süreçte daha güçleneceği kanaatine varıldı.

İlçe teşkilatları, kadın ve gençlik kolları, milletvekilleri ve belediye başkanları da Keskin’in devam etmesi konusunda görüş birliği içinde oldular.

Her ne kadar parti içindeki birileri başkan adaylığı için kulis yaptılarsa da, aradıkları desteği bulamadılar.

Mustafa Keskin, 2 yıldır sürdürdüğü il başkanlığında, kendisinden önceki il başkanlarından çok farklı bir siyaset tarzı sergiledi.

Bu sürede parti içindeki kavgalar, çekişmeler ve gruplaşmalar önlendi. Teşkilat milletvekilleri ve belediye başkalarıyla uyum içinde çalıştı. Benzer uyum bürokrasiyle de sürdürüldü.

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren teşkilatlarda görev alan, 2 dönem merkez ilçe başkanlığı yapan ve 2 yıldır il başkanlığını yürüten Keskin, önümüzdeki 3 yıllık süre için siyaseten daha güçlü bir il başkanlığı yapacak.

Keskin’in önümüzdeki süreçte nasıl bir siyaset çizgisi izleyeceğini, başarılı olup olamayacağını göreceğiz.

EROL GÜNGÖR’Ü ATATÜRK’LE KIYASLAMAK ABESTİR!

Sosyolog Erol Güngör, 70’li yıllarda milliyetçi-ülkücü hareket çizgisinde fikir ve düşünce insanlarından biriydi. MHP’nin yayın organı vasfındaki Ortadoğu ve Hergün gibi gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştı.

Bilim insanı olarak kendi alanında kitaplar yazdı, profesör olduktan sonra 1982’de Konya Üniversitesi Rektörlüğü görevine atandı, bir yıl sonra vefat etti.

Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün isteği ile Erol Güngör’ün isminin Düzce Kültür Merkezi’ne verilmesiyle ilgili siyasi tartışmalar yapıldı.

AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti mensupları arasındaki tartışmalar sürerken, AK Partili Belediye Meclis Grubu tarafından bir açıklama yayınlandı.

Açıklamada, “Tarihe mâl olduğunda Fatih Sultan Mehmet 21 yaşında, Mustafa Kemal Atatürk 42 yaşındaydı. Biri 21 yaşında İstanbul’u fethetti; bir çağı kapatıp yeni bir çağı açtı. Cumhuriyetimizin banisi, yedi düveli yenip yeni bir devlet kurdu: Türkiye Cumhuriyeti. 44 yaşında millete mâl olunmaz mıymış? Tarih affetmez, sizleri de affetmeyecek..” denildi.

Bu açıklamayı okuyunca şaşırdım.

Çünkü, Erol Güngör Atatürk ve Fatih Sultan Mehmet’le kıyaslanıyordu.

Merhum Erol Güngör yaşasaydı, bu açıklamayı kaleme alan ve kendisini Atatürk ve Fatih’le kıyaslayan akl-ı evvele kim bilir neler söylerdi?

Tarih ve sosyoloji bilmeyen, ülkücü-milliyetçi hareketin kırmızı çizgilerinden bihaber, hayatında Erol Güngör’ün tek bir eserini dahi okumayan biri ancak böyle bir açıklamayı yazabilirdi.

Aslında kimsenin Erol Güngör’ün ismiyle bir derdi yok.

İtiraz, Düzce’nin ve ülkenin birçok değeri varken neden Erol Güngör ismi üzerinde ısrar edildiği ile ilgili..

Yaptıkları icraatı savunabilmek ve kendilerini haklı gösterebilmek için Atatürk’le, Fatih’le Erol Güngör’ü kıyaslayan bir zihniyete aslında söylenebilecek tek bir şey var;

Bir lafa bakarım, laf mı diye, bir de söyleyene bakarım..

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar