SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ YAPMAYIN, İHALELERİ ŞEFFAF YAPIN!
Gölge Adam

Gölge Adam

SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ YAPMAYIN, İHALELERİ ŞEFFAF YAPIN!

27 Haziran 2021 - 16:00

Son dönemlerde, özellikle AK Partili belediye başkanlarının icraatları kamuoyunda tartışılmaya, eleştirilmeye başlandı.

Belediyecilik, sosyal medyadan videolar paylaşarak, algı operasyonları kurgulamak şeklinde yapılmak isteniyor.

Aşağıda yazacaklarımı AK Partili belediye başkanları, yardımcıları, belediye adına sosyal medya kullanıcıları ve sosyal medya trolleri iyi okusun:

-AK Partili belediye başkanı her zaman ulaşılabilir ve vatandaşın içinde olmalı. Sokaktan, çarşıdan pazardan ayağını asla kesmemelidir.

-Emek vermeden, icraat yapmadan, eser üretmeden sadece sosyal medya mecralarıyla vatandaşın kalbine girilemeyeceği son dönemde çok açık ortaya çıkmıştır.

SOSYAL MEDYA BELEDİYECİLİĞİ  

-Sosyal medya belediyeciliği, hizmet belediyeciliğinin yerini almaz, alamaz.  Siyasetteki varlık gayemiz, birilerine imtiyaz sağlamak, menfaat devşirmek, birilerine makam, mevki sahibi kılmak değildir. Bizim öncelikli vazifemiz halkımıza, ülkemize, insanımıza hizmet etmektir.

- İmar düzenlemelerinde asla şaibeye yer vermeyecek şekilde, adil ve açık bir çalışma ortaya koymanız gerekiyor.

-İhaleleri mutlaka şeffaf bir şekilde gerçekleştirin, hatta tüm ihaleleri canlı yayınlayın. Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin. Millet sizin eserlerinizi, hizmetlerimizi görsün.

EVLERE MİSAFİR OLUN

-Şehirlerinizdeki her bir haneye ulaşın, sorunları yerinde görerek, vatandaşların dertleriyle dertlenin.

- Halkımızla bir defa kapı dışından değil, kapıları çalınarak evlere misafir olun. Bunu geliştirerek gönül belediyeciliğini de tüm şehirlerde yaygınlaştırmamız lazım ve mütevazı olmak, tevazu içinde çalışmalarımızı yayınlaştırmak bizim için en önemli görev.

-Yaptığınız işlerin tanıtımına önem verin. Millet sizin eserlerinizi, hizmetlerinizi görsün.”

Bu sözler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ait.

Öyle anlaşılıyor ki, Erdoğan, AK Partili belediye başkanlarının röntgenini çekmiş, eksikliklerini görmüş ve bugüne kadar yaptıkları yanlışları açık açık anlatmış.

Sanırım, AK Partili belediye başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu uyarılarını ciddi şekilde dikkate alarak, sosyal medya üzerinden yürütmeye çalıştıkları belediyeciliğe, troller üzerinden algı operasyonlarına son verirler.

Ayrıca, belediyeyi ve kenti sadece makamda oturarak değil, sokağa çıkıp, vatandaşın evine misafir olup, dertleri halkın ağzından dinleyerek yönetirler.

Ve tabi ki kritik ve tartışmalı ihaleleri kamuoyuna açık şekilde yaparlar.

Ak Partili belediye başkanlarını bu uyarılardan sonra daha dikkatli takip edeceğiz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar