• Reklam
DÜZCE ULAŞIMINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR
Gölge Adam

Gölge Adam

DÜZCE ULAŞIMINDA YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

29 Ağustos 2020 - 15:42

DÜZCE ULAŞIMINDA YENİ DÖNEM

 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, 500 günlük görev süresi içinde birçok yeniliğe ve ilke imza attı.

Zaman zaman yaptığı icraatlar eleştirilse bile, Özlü’nün tasarruf ve verimlilik adına yaptığı olumlu işleri de takdir etmek gerekiyor.

Özlü’nün çok önem verdiği projelerden birisi de, toplu ulaşım..

Belediye yılda ortalama 8 milyon lira zarar ediyordu. Bu zarardan kurtulma, ulaşımı daha çağdaş ve verimli hale getirmek için özelleştirme kararı alındı.

Yapılan özelleştirme sonucunda, 100’e esnaflar, 14’ü belediye olmak üzere toplam 114 minibüs alındı.

3 Eylül’de başlaması planlanan yeni ulaşım sistemine göre, yeni araçlarda 17 yolcu taşınacak. Duraklarda azami bekleme süresi 10 dakikanın altında olacak.  Sabah ve akşam saatlerinde, iş ve okul çıkışı yoğunluk olan hatlara ilave servis konulacak. Yolcuların ayakta değil, oturarak, rahat ve konforlu taşınması sağlanacak.

 

MARKA HEDEFİ

Düzce Belediyesi, yeni ulaşım sistemiyle diğer kentlere örnek olmayı, ulaşımda marka bir belediye olmayı hedefliyor.

Bu hedefe ulaşabilmek için aylardır ciddi çalışmalar yapılıyor.

Bir kentteki ulaşım, belediye hizmetlerinin ön önemli olanlarındandır. Ulaşımda yaşanabilecek sıkıntı, sadece belediye başkanını değil, mensup olduğu siyasi partiyi de zora düşürür.

İşte bu nedenle Başkan Özlü, ulaşımda en küçük bir aksaklığın ya da sıkıntının yaşanmaması için her ayrıntının planlamasını yapıyor.

Düzceliler’e çağdaş ve konforlu ulaşım hizmeti sunulmasının yanı sıra, belediyenin ciddi bir zarardan kurtarılması amaçlanıyor.

Her zaman görüldüğü üzere,  yeni ulaşım hizmetini de baltalamak isteyenler olacaktır.

Yeni uygulamanın ilk günlerinde elbette bazı aksaklıkların yaşanması  muhtemeldir. Sistem oturuncaya kadar sorunlar giderilecek ve Düzce, beklenildiği üzere çağdaş ve konforlu bir ulaşım hizmetine kavuşacaktır.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar