DÜZCE BELEDİYE MECLİSİNDE NELER OLUYOR?
Gölge Adam

Gölge Adam

DÜZCE BELEDİYE MECLİSİNDE NELER OLUYOR?

16 Ekim 2021 - 16:29

Son zamanlarda Düzce Belediye Meclisi’nde ilginç ve dikkat çeken olaylar gündeme gelmeye başladı.

Bunlardan biri son meclis toplantısında yaşandı.

Daha önce birkaç kez gündeme gelen Yeşilay’a yer tahsisi konusu, bu sefer Belediye Başkanı Faruk Özlü’nün talebiyle meclis gündemindeydi.

Başkan Özlü’nün özel ricası ile meclisin takdirine sunulan talebin kabul edilmesi bekleniyordu. Ancak sözkonusu talep sürpriz şekilde reddedildi.

Toplantıya AK Partili bazı meclis üyeleri katılmadı. Toplantıya katılanlar arasında arasında Özlü’nün talebine red oyu kullananlar da oldu.

Sonuç olarak Başkan Özlü’nün hassasiyet gösterdiği ve meclisten geçmesini istediği Yeşilay’a özel yer tahsisi talebi red oldu.

 

NELER OLUYOR?

Belediye Başkanı Faruk Özlü, göreve seçildiği günden bu yana geçen 2,5 yıllık sürede meclis toplantılarına katılmadı.

“Meclis toplantılarına başkanlık etmek” görevleri arasında olmasına rağmen Özlü’nün meclis toplantılarına katılmaması, bazı AK Parti meclis üyelerinin de toplantıları ciddiye almamasına ve meclis üyeliğini önemsiz bir görev olarak görmesine neden oldu.

Bazı AK Partili üyelerin meclis görüşmelerinde muhalefetin salvolarına sessiz ve seyirci kaldıkları görülüyor. Bazılarında ise küskünlük ve kırgınlık belirtileri gözleniyor.

İşte bu gibi sebepler yüzünden kritik oylamalardan sürpriz sonuçlar çıktı.

Belediye başkanının haklı ve meşru bir talep konusundaki ricasının mensubu olduğu partinin meclis üyeleri tarafından dikkate alınmaması, üstüne üstlük aksi yönde bir tutum takınmaları doğal olarak “Mecliste neler oluyor?” sorusunun gündeme gelmesine yol açıyor.

Elbette, AK Partili bazı meclis üyelerinin sergilediği tutum sadece Başkan Özlü’nün meclis toplantılarına katılmaması ile izah edilemez.

Bunun altında yatan başka nedenler olabilir.

Önümüzdeki aylarda yapılacak meclis toplantılarında daha başka hangi olayların yaşanacağını merakla izleyeceğiz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar