DÜZCE, 15 BİNLİK STADI HAK EDİYOR
Gölge Adam

Gölge Adam

DÜZCE, 15 BİNLİK STADI HAK EDİYOR

31 Ocak 2021 - 15:54

Düzce’ye 8181 kişi kapasiteli bir stad yapılması planlanıyor.

Bu konuda Spor Bakanlığı’nın projesi üzerinden çalışma yapılıyor.

Konunun özeti şu: kent merkezindeki mevcut stadın yıkılması planlanıyor. Yıkım gerçekleşmeden önce Şıralık bölgesinde 8181 kapasiteli stad yapılacak.

İlgililere sorum şu: Stadın kapasitesi neden düşük tutuluyor?

Neden 15 bin kapasiteli stad projesinden vazgeçildi?

15.081’LİK SÖZ VERİLDİ

2015 seçimlerini hatırlayın.

İktidar tarafı ve o dönem AK Parti’den milletvekili adayı olanlar, Düzce’ye 15 bin kişilik tribünlerin tamamı kapalı bir stad vaadinde bulunmuşlardı.

O vaad tutulmadı.

2018 seçimlerinde de aynı vaadler verildi.

2019 belediye seçiminde Faruk Özlü, güzel görsellerle destekleyerek Düzce’ye 15 bin 81 kişi kapasiteli olan ve tribünlerinin tümü kapalı modern stad yapılması sözü verdi.

Özlü, bu vaadini güzel görseller hazırlayarak kamuoyu ile paylaştı.

İnanmayanlar ve hatırlamayanlar, Düzce Belediyesi’nin resmi internet sitesine ulaşabilir ve 15 bin 81’lik stad vaadinin hala burada yayınlanmakta olduğunu görebilir.

Topluma 15 bin 81 kişilik stad vaad edip seçimleri kazanan Faruk Özlü’nün, hangi gerekçelerle bu vaadinden vazgeçtiğini bilemiyoruz. Çünkü kendisi kamuoyuna bu konuda bir açıklama henüz yapmadı.

Düzce’nin nüfusu hızla büyüyor. 400 binlere yaklaşmış durumda. Önümüzdeki yıllarda il nüfusu 500 bine ulaşacak.

Başkan Özlü ve danışmanları belki hatırlamayabilir, Düzcespor ikinci ligde mücadele ederken, mevcut stad maç günleri dolup, taşardı.

O zamanlar Düzce küçük bir ilçeydi..

Düzcespor, bir üst lige yükseldiğinde ve şampiyonluk konusunda iddialı duruma geldiğinde, yapmayı düşündüğünüz 8181’lik stad yetmez.

Sevgili yöneticilerimizin geleceği düşünmelerini, seçimde vaad ettikleri sözlerini yerine getirmelerini, yani 15 bin 081’lik stad projesini hayata geçirmelerini şiddetle tavsiye ediyorum.

Küçük düşünmeyin, büyük düşünün..

15 binlik stad dolmaz diye endişe etmeyin.

Camiler 5 vakit namaz cemaatine göre değil, Cuma ve bayram namazlarındaki cemaate göre inşa edilir.

Futbol stadları da, şampiyonluğa oynayacağı varsayılan ve onbinlerce taraftarın tribünlere oturtulabilmesi için tasarlanır, inşa edilir.

Ayrıca, seyirci kapasitesi yüksek, zemini ve diğer unsurları uluslararası standartlara uygun inşa edilen stadlarda, bölgesel, ulusal ve uluslararası turnuvalar da yapılabilir.

Yerel yöneticilerimizin ve spor insanlarının, 8181’lik stad projesinin 15 bin 81 koltuk kapasiteli stad projesine dönüştürülmesi için çaba göstermesini bekliyorum.

Özellikle de Sayın Başkan Faruk Özlü’nün, seçimde halka söylediği 15 bin 81’lik stad vaadini tutmasını, sözünün gereğini yapmasını diliyorum.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • İlyas hızel
  2 yıl önce
  Düzcede vizyon problemi var topuk yaylası FB Kurugöl futbol takımları kamp merkezi yapılsa bir çok takım buraya çeker büyük düşün Düzce
 • Akif
  2 yıl önce
  Stadın modern olacağından da şüphem var.şimdilik 8bin yapacak kalan 7binide 2.döneme saklıyor heralde:)

Son Yazılar