• Reklam
AKÇAKOCA'DA TARTIŞMALI SATIŞ!
Gölge Adam

Gölge Adam

AKÇAKOCA'DA TARTIŞMALI SATIŞ!

19 Nisan 2020 - 23:01

Akçakoca Belediyesi’nin, mülkiyeti kendisine ait akaryakıt istasyonunu kapalı kapılar ardındaki tek kişi katılımlı ihaleyle eski kiracısına değerinin altında fiyatla satması, ilçeye karıştırdı.

Adrese teslim yapıldığı iddia edilen satışa CHP ve AK Parti karşı çıktı.

İtirazların ortak noktası istasyonun değerinden daha ucuza gitmesi ve ihalede rekabet koşullarının oluşmaması .. Gerçekten de ihaleye her nasıl olduysa tek firma katılmış.

Doğal olarak ihaleye tek katılan firma, belediyenin belirlediği fiyatın sadece 10 bin lira üzerine çıkarak telif vermiş. Rekabet olmayınca ihale kendisine kalmış.

İddialar şöyle: -İhalenin şeffaf bir biçimde yapılmadı. -Kamu zarara uğratıldı.

UCUZA GİTTİ

Akaryakıt istasyonu satış bedelinin değerinin altında gerçekleştiği ifade ediliyor. Yakın bir yerdeki istasyonun 7 milyon lira bedelle satılmak istendiği, belediyenin arsasının ise 3,9 milyon liraya satıldığı, dolayısıyla ihalede çok büyük kamu zararı oluştuğu belirtiliyor.

Aynı yerin 10 yıllık 2 milyon lira kiraya verildiği belirtilerek, satış ihalesinin 9 milyon liradan az olmaması gerektiği ifade ediliyor.

Sonuç itibariyle MHP’li Okan Yanmaz bu satış sebebiyle dikkatleri üzerinde topladı. Sadece CHP ve AK Partiler değil, diğer muhalefet ve kamuoyu da bu tartışmalı satış ihalesini konuşmaya başladı. Okan Yanmaz’ın yapması gereken tek şey, tartışmalı ihaleyi iptal etmek olmalı ve şaibe iddialarına son vermelidir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Akif
    1 yıl önce
    Okan bey akaryakıt işlerine meraklı heralde.düzcedeki akaryakıt alanın önündeki yol boşluğununda satışında sıkıntı var biliyorum.başkan faruk özlü bey devreye girmeli.şaibe altında kalmamalı

Son Yazılar