TOZAN’DAN DEPREMZEDE AİLEYE BÜYÜK AYIP

TOZAN'DAN DEPREMZEDE AİLEYE BÜYÜK AYIP

05 Aralık 2022 - 09:42

Düzce’de yaşanan depremin ardından yatağa bağımlı babasının kalması için prefabrike ev yaptıran Ahmet Gül isimli vatandaş Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’ın baskısıyla karşı karşıya kaldı. Depremzede aileyi mağdur eden Tozan, birde para cezası uygulayarak aileyi hem maddi hem manevi mağdur etti. 

Düzce’de  yaşanan depremin ardından Gümüşova’da evi hasar alan ve yatağa bağımlı olan Mehmet Gül için oğlu Ahmet Gül, kendi arazisine geçici prefabrike ev koyarak, babasının barınma ihtiyacını sağlamak için harekete geçti.
Ancak prefabrike yapıyı gören Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan, belediye ekiplerini harekete geçirerek, Gül’den prefabrike yapının kaldırılmasını istedi. Belediye yetkilerinin uyarılı dikkate alan Ahmet Gül vinç yardımıyla yapıyı kendine ait bahçeden kaldırdı. Ancak bununla yetinmeyen Tozan, aileye ayrıca 10 bin lira idari para cezası uyguladı. 
Konuyla ilgili olarak telefonla bilgi aldığımız Ahmet Gül, “Burası muz cumhuriyeti gibi yönetiliyor. Bizler depremzedeyiz. Babamızın evi hasar aldığı için geçici olarak prefabrik yapıda kalsın istedik. Devletimizin imkanlarını boşa kullanmayıp kendi prefabrike yapımızı kendi bahçemize koyarak babamızın barınma ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Sanki bizi özellikle takip ediyorlarmış gibi prefabrike yapının konulduğu gün Gümüşova Belediyesi’nden aranıyoruz ve yapının kaldırılması isteniyor ve bize inşaat yaptığımız söyleniyor. Biz inşaat yapılmadığını söylememize ve babamızın ihtiyacının karşılanacağını iletmemize rağmen hayır cevabı aldık. Bizim prefabrik yapımızın rahatsızlık verdiği Gümüşova Belediye Başkanı Muharrem Tozan’a neden etrafta buluna diğer konteyner yapılar rahatsızlık vermiyor merak ediyorum. Sadece Tozan’ın kendi dediğini yaptırmak amacıyla belediye ekiplerine zorla uygulattırdığı bu karar vicdanlara sığmaz. Devletin makamından elde ettikleri gücü mağdur insanlar üzerinde uygulamanın kime ne faydası var? Geçici olarak babamızın barınma ihtiyacını karşılasak kime ne zararı var? Burasının Türkiye Cumhuriyeti devleti olduğunu unutuyorlar. Kendi kuraları ve kanunlarını uygulamaya çalışırken bunu sadece belli kişilere rant sağlamak belli kişileri ise mağdur etmek için uğraşıyorlar. Ben bu durumu kabullenemiyorum” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU