Reklam
  • Reklam
PROTOKOLDEN BAYRAM MESAJLARI
Reklam

PROTOKOLDEN BAYRAM MESAJLARI

Düzce Valisi Cevdet Atay ve protokol üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

13 Mayıs 2021 - 14:08

Düzce Valisi Cevdet Atay ve protokol üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla birer mesaj yayımladı.

Düzceliler’e seslenen vali Cevdet Atay'ın mesajı şöyle;

Aziz Düzceliler,

Değerli Kardeşlerim,

Rahmet, mağfiret ve ilahi affın zirveye ulaştığı, toplumsal dayanışmanın ön plana çıktığı Ramazan ayını geride bırakırken, sevginin ve hoşgörünün ifadesi olan Ramazan Bayramı münasebetiyle, hepinizi sevgiyle, saygıyla ve hürmetle selamlıyorum.

Bayramlar, dini hassasiyetlerle ihtiyacımız olan bütün güzelliklerin birlikte yaşandığı, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının, sevgi ve saygının güzel örneklerinin sergilendiği, toplumun tüm kesimlerinin birbiriyle kaynaştığı paylaşma ve dayanışma günleridir.

Ancak; Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, ülkemizde de etkili olmuştur. Bu sebeple, uygulanan virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında Ramazan Bayramını da evlerimizde geçireceğiz. Akrabalarımızla, arkadaşlarımızla ve tüm sevdiklerimizle teknolojinin imkânlarını kullanarak uzaktan iletişim araçları ile bayramlaşacağız. Bugünleri, gerekli önlemleri alarak ve tedbirlere uyarak hep birlikte aşacağız.

Kıymetli Hemşehrilerim,

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz şehitlerimizin aileleri ve kahraman gazilerimiz başta olmak üzere Düzceli hemşerilerimin ve tüm milletimizin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Ramazan ayı süresince göstermiş olduğunuz sabır ve anlayışa şükranlarımı sunuyor, bu zor günlerin bir an önce geçmesini diliyorum.

Bu mübarek günlerin ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için barış, huzur, esenlik ve refah getirmesi temennisiyle, hepinize sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Kalın sağlıcakla…

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar’ın Ramazan Bayramı şöyle;

Rahmet ve bereket kapılarının açıldığı, birlik beraberliğimizi güçlendiren, paylaşma ve dayanışma duygularını en yoğun olarak yaşamamıza vesile olan bir Ramazan Bayramı’na kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Dünyanın ve ülkemizin içinden geçtiği zorlu COVID-19 salgını sürecinde bunalan ruhlarımızı ferahlatacak, tutulan oruçların ve gösterilen sabrın mükafatı olarak özlemle beklediğimiz bu mübarek günlerin; tüm insanlığa öncelikle sağlık, barış ve refah getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyor, Ramazan Bayramınızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.


Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü

Covid-19  salgını gölgesinde kutlanacak olan Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlanan Özlü mesajında, “Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kavuşturmasını diliyorum “ dedi.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü Ramazan Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Covid-19 salgını nedeniyle   Ramazan Bayramının bu yıl da buruk bir şekilde kutlandığının altını çizen Başkan Özlü; ““Bolluk ve bereket pınarlarının coşkulu bir şekilde aktığı, manevi hazzın milletimizi sarıp sarmaladığı, tutulan oruçlar, açılan eller ve dua eden dillerle Yüce Allah’ın rızasını kazanmaya çalıştığımız kutlu bir dönemin arkasından burukta olsa bayrama kavuşmuş bulunmaktayız” dedi.

ZOR BİR İMTİHANDAN GEÇİYORUZ

Pandemi nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğimizi hatırlatan Başkan Özlü; “Gönül, geçmiş bayramlarda olduğu gibi sevdiklerimizle bir arada olmayı isterdi. Fakat tüm dünya ile birlikte ülkemizi de etkileyen Covid-19 salgını sebebiyle, geçen yıl olduğu gibi bu bayramı da her birimiz evimizde geçirmek durumundayız. Bu salgın sürecinde insanlık ailesi olarak zorlu bir imtihandan geçiyoruz.

İçinde bulunduğumuz sıkıntıları en kısa sürede aşmak temennisiyle, Rabbimden hepimizi bir sonraki Ramazan ayına sağlıkla, esenlikle, huzurla kavuşturmasını diliyor, bu duygu ve düşüncelerle Türk-İslam âleminin Mübarek Ramazan Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum” ifadelerini kullandı.  

Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Şahin mesajında; “ İslam alemi olarak mukaddes üç ayların sonuncusu, on bir ayın sultanı, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ı geride bırakırken, geçen yıl olduğu gibi bu yılda pandemi ile mücadele tedbirleri kapsamında her ne kadar yakınlarımızla ve sevdiklerimizle, eskisi kadar bir araya gelemiyor olsak da, Ramazan Bayramı’nda kalplerimiz ve gönüllerimiz bir olacak, milletçe kurallara uyarak bu zor günleri atlatacağız.

Bayramın güzel atmosferini yaşadığımız bu günlerde, Kudüs ve Gazze'de Filistinli kardeşlerimizin çektiği sıkıntıların, bölgede yaşanan insanlık ayıbının son bulması ortak temennimizdir. Filistin'in yanında yer almak insanlığın yanında yer almaktır. Dünyanın barışa ve kardeşliğe ihtiyacı var. Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin zor zamanlar geçirdiği bu günleri geride bıraktığımızda elleri öpülesi büyüklerimizle, dünyamızı aydınlatan çocuklarımızla, hasret duyduğumuz sevdiklerimizle yeniden kavuşacağımız günleri hasretle çekiyor, Şehit ailelerimizin, kahraman gazilerimizin, sağlık çalışanlarımızın ve Aziz Milletimizin Ramazan Bayramı kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı, Düzce Milletvekili Ayşe KEşir’in mesajı şöyle;

Mübarek Ramazan Ayını geride bıraktığımız bugünleri, Kudüs'de Arakan'da tüm müslüman coğrafyalarda, kardeşlerimize yapılan zulümler sebebiyle buruk geçiriyoruz. Başta Filistin olmak üzere, bayram sevinciyle dolması gereken çocuklar ne yazık ki savaşın, işgalin gölgesinde bayrama giriyor.

Ramazan Bayramı'nın, müslüman ülkelerin; İslam düşmanlığına, ilk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya, Filistin’e  yapılan zulme karşı birleşmesine vesile olmasını diliyorum.

Salgın döneminde evlerimizde, sevdiklerimizden uzakta geçireceğimiz son bayram olmasını ümit ediyor, tüm hemşehrilerimin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyorum.

Bayramımız Bayram ola...

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI