Reklam
  • Reklam
OTOBÜSLERDE HES KODU SÜRESİ UZATILDI
Reklam

OTOBÜSLERDE HES KODU SÜRESİ UZATILDI

Düzce Ulaşım A.Ş.’nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu eşleştirmesi için verdiği süre 15 Mart tarihine kadar uzatıldı.

15 Şubat 2021 - 12:27

Düzce Ulaşım A.Ş.’nin Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında getirdiği ulaşım kartlarına HES kodu eşleştirmesi için verdiği süre 15 Mart tarihine kadar uzatıldı. Vatandaşlar, Kentkart değişim noktalarına gitmeden de internet üzerinden, HES kodu eşleştirme işlemlerini yapabiliyor.

Kentkart HES kodu yükleme zorunluluğu uygulaması 15 Mart itibariyle başlayacak. Toplu taşıma hizmetinden yararlanan vatandaşlar Kentkartını HES kodu ile eşleştirme işlemini 15 Mart tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor. Düzce Ulaşım A.Ş. yetkilileri vatandaşların mağdur edilmemesi için sürenin uzatıldığını belirtirken süre bitiminin ardından HES Kodu eşleştirmesi yapmayanların toplu taşıma araçlarını kullanamayacağı yinelendi.

İçişleri Bakanlığı  tarafından yayınlanan genelgeye göre, tanılı ya da temaslı olup izolasyonda olması gerekirken kent içi toplu ulaşım araçlarını kullandığı tespit edilen kişilerin bilgileri ilgili makamlarla paylaşılacak. Corona virüs tanılı hastaların, taşıyıcıların veya bu kişilerle temasta olanların toplu ulaşım kullanımı geçici olarak engellenecek.

KENTKARTA HES KODU TANIMLAMA NASIL YAPILIR?

HES kodunuzu, https://hes.duzce.bel.tr/ adresine tıklayarak aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekiyor.

Websitesinde çıkan bilgileri eksiksiz doldurmak gerekmektedir. İlk olarak HES kodunu girmeniz ve TC Kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Ardından Kentkartınızın üzerinde sol üst köşesinde yazan kart numarasını giriniz. Son olarak tanımla tuşuna basmalı ve çıkan yeni sayfada yeniden Kentkart numaranızı girerek tanımlamanızı sonlandırmanız gerekmektedir.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • selim sertan
    2 gün önce
    yazık çok yazık. belediye seçimi yaklaştığında yenilen cezalar affedilecek kameralar bile sökülecek tecrubeyle sabittir. bir dönem kesilen cezalar haksız yere olduğu kanaatiyle iptal edildi. şimdi acısı çıkartılıyor. işin aksi yeni bizi yönetenler bu durumu görmezden geliyor. yazık harbiden yazık. pandemi mandemide dinlemiyor. düzce acımaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI