• Reklam
DÜZCE’DEKİ SÜRÜCÜLER EDS’LERDEN ŞİKAYETÇİ

DÜZCE'DEKİ SÜRÜCÜLER EDS'LERDEN ŞİKAYETÇİ

Düzce'deki birçok sürücü kuralları ihlal etmediği halde ceza yediğini iddia ediyor.

14 Şubat 2021 - 21:42 - Güncelleme: 14 Şubat 2021 - 21:47

Düzce'deki birçok sürücü kuralları ihlal etmediği halde ceza yediğini iddia ediyor.

Düzce’nin 21 noktasında hız ve park ihlali, 6 noktasında da kırmızı ışık ihlali denetimi amacıyla 1 Aralık’ta EDS devreye girdi. 

Son günlerde çevremizde trafik cezası gelmeyen kalmadı. Cezaların büyük bölümü polis memurları tarafından değil radar sistemleri ya da Mobese kameraları tarafından çekilen görüntüler sonucu veriliyor. Birçok sürücü de başta hız sınırı olmak üzere kuralları ihlal etmediği halde ceza yediğini iddia ediyor.

Özellikle Kesilen cezaların  toplu şekilde gönderilmesinin pandemi döneminde vatandaşı maddi yönden sıkıntıya sürükleyeceğini belirten vatandaşlar, “yeşil ışık yanarken sarı ışık direkt yanıp herkesi aldatıyor ve ceza yemeye sebebiyet veriyor. Çünkü sarı ışıkta bile ceza gönderiliyor. Ayrıca yeşil ışık sarıya geçmeden önce 3 kere veya 5 kere yanıp söner insanlar anlar ve önlem alır. Ama burada çok büyük bir zulüm var çünkü yeşil ışık yanarken bir anda sarı ve kırmızı yanıyor insanların ceza yemesi için uğraşıyor. Yeşilde geçtiğini zanneden insanlar bir anda sarı yandığında ne yapacağını şaşırıyor. Zaten geçim derdi yaşadığımız bu günlerde böyle bir zulüm böyle bir durum vatandaşı zor durumda bırakmak polise nefret duyguları beslenmesine sebebiyet verebilir.” Dedi.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • unuttu
    7 ay önce
    belediye başkanımız ya da Sn Bakan ışıkların direk sarıya geçmesi ile ilgili tedbir alınacağını aylar önce söyledi ama sanırım yoğunluktan unuttu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ