KADER MAHKUMLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

KADER MAHKUMLARI İÇİN KİTAP KAMPANYASI

11 Ocak 2023 - 16:03

Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle ceza ve infaz kurumlarında kütüphane oluşturulması amacıyla başlatılan kitap bağış kampanyasına Düzce Adliyesi de katıldı.

‘Kitap iyileştirir’ sloganıyla başlatılan kampanya hedef, cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlülerinin kitap okumasını sağlayarak topluma entegrelerini kolaylaştırmak olarak açıklandı.

Ceza ve infaz kurumlarında kalan tutuklu ve hükümlülerin cezaevinden çıktıklarında topluma daha kolay entegre olmaları, psikolojik olarak iyileşme sürelerinin hızlanması amacıyla ‘Kitap iyileştirir’ sloganıyla kitap bağış kampanyası başlatıldı. Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında imzalanan protokolle başlatılan kampanyaya Düzce Adliyesi de katıldı.

Düzce Adliyesi’nde düzenlenen kitap bağış kampanyası tanıtım programında konuşan cezaevinden sorumlu Cumhuriyet Savcısı İsmail Odabaş, kitap bağış kampanyasının önemine dikkat çekerek “Adalet Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı arasında 2021 yılında imzalanan ceza ve infaz kurumları yerleşkelerinde kütüphane kurulması için iş birliği protokolü kapsamında düzenlenen kitap bağışı kampanyamız tüm illerde eş zamanlı olarak Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ’ın ilk kitap bağışı yapmasıyla başlamıştır. Kitap bağış kampanyamızın ceza ve infaz kurumlarında bulunan tutuklu ve hükümlülerin iyileştirme çalışmaları, topluma uyum sağlamaları, suç işlemelerini önlenmesi açısından önemi bulunmaktadır. Kitap iyileştirir sloganından yola çıkarak yapılan kitap kampanyasının fayda sağlayacağına inancımız büyüktür” dedi.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Savcısı İsmail Odabaş ve 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Dr. Mert Gümüşay ilk kitapları bağışlayarak kampanyayı başlattılar. Kampanyaya Düzce Adliyesi girişinde hazırlanan kitap kumbarasına kitap bağışı yapılarak katılınabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
DÜZCESPOR ISPARTA'DAN ELİ BOŞ DÖNDÜ
“MÜZİKLİ TERAPİ
“MÜZİKLİ TERAPİ" TEDAVİSİ ARTIK DÜZCE’DE DE YAPILIYOR