"FETÖ’CÜLER AK PARTİ İLE BÜTÜNLEŞMİŞLERDİ, 15 TEMMUZ...

"FETÖ'CÜLER AK PARTİ İLE BÜTÜNLEŞMİŞLERDİ, 15 TEMMUZ GÖZ GÖRE GÖRE GELDİ"

Yazar Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili bir yazı kaleme aldı.

15 Temmuz 2021 - 15:05

AK Parti'yi destekleyen yazar olarak bilinen Akit Yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşe yazısında, "15 Temmuz göz göre göre geldi" dedi. 

Dilipak, "FETÖ’cüler aslında her yere hakimdi. Türkçe olimpiyatları yarı resmi hale gelmişti. AK Parti ile adeta bütünleşmişlerdi. Parti üst yönetimi ve tabanının dörtte üçü bu yapı ile birlikte hareket ediyordu. Dörtte birinin yarısını FETÖ’cüler kendileri istemez, diğer yarısı da FETÖ’cüleri istemeyen, hatta bir kısmı çıkar çatışması yaşayan grublardı neredeyse. AK Parti yönetimi de tabanı da bu yeni dindarlığı çok sevmişlerdi" ifadelerini kullandı.

Dilipak'ın yazısının öne çıkan kısımları şöyle:

"FETÖ sadece 15 Temmuz gecesi kötü değildi. Başından beri öyleydi. Dinin özü ile oynaması, çıkar ilişkileri, karşıtlarına kumpas kurmaları ile baş belası bir örgüttü. Sahi 15 Temmuz başarılsaydı, kimler vali, emniyet müdürü, belediye başkanı olacaktı, bakanlar kurulu, geçici meclis kimlerden oluşacaktı, ilk etapta kimler tutuklanacaktı. Tutuklananlar kimler olacaktı. Neyle sorgulanacaktılar? Hangi şirketlere, hangi gazetelere el konulacaktı. O yurtta sulh konseyinde askerler dışında kimler olacaktı. Darbe sonrası ilk 72 saat, bir hafta neler yapılacaktı. Bu senaryoda görev alıp da operasyona katılmayanların çoğu hâlâ aramızda olabilir mi? Peki bütün bu planlar yapılırken MİT, Emniyet istihbarat, askeri istihbarat ne yapıyordu! Hani bir derin devlet vardı, onlar uyuyor mu idi. Neden “dostlarımız” bize haber vermediler (!) bu  durumu."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yusuf Kaplan
    1 yıl önce
    Haber verdiler de kimsenin işine gelmediği için haber verenlerle uğraştılar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
ÖZLÜ’DEN DÜZCE GÜNLERİ İÇİN TEŞEKKÜR MESAJI
MUHTEŞEM FİNAL
MUHTEŞEM FİNAL