REKTÖR GİTTİ, BOĞAZİÇİ’NDE KAZANAN DÜZCELİ ŞEYMA VE...

REKTÖR GİTTİ, BOĞAZİÇİ'NDE KAZANAN DÜZCELİ ŞEYMA VE ARKADAŞLARI OLDU

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu, görevinden alındı.

15 Temmuz 2021 - 14:14

6 ay önce Cumhurbaşkanı tarafgından Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Melih Bulu'nun göreve başlamasının ardından üniversite öğrecileri ve öğretim üyeleri barışçıl protesto gösterilerine başlamışlardı.

Öğrencilerin protestoları sırasında pek çok öğrenci gözaltına alınmıştı. Bu öğrencilerden biri de Düzceli Şeyma Altundal idi.

İddiasına göre Şeyma Altundal gözaltına alınırken yerde sürüklenmiş ve başörtüsü açılmış. Ardından kendisine ters kelepçe uygulanmış ve başını örtmesine de izin verilmemişti.

Üniversiteye dışardan bir rektör atanmasını protesto eden Şeyma'ya terörist ve vatan haini suçlaması yöneltilmişti.  

Gözaltına alınan Şeyma Altundal, serbest bırakıldıktan sonra yaptığı açıktlamada, "Doğru olduğunu bildiğimiz şeyleri yapmaya söylemeye devam edeceğiz. Nezarethaneye girdiğimde Vatan Emniyet'te bir tabela vardı ‘Haklarınızı biliyor musunuz?’ diye. Haklarımızı bilip onları dile getirmekten çekinmediğimiz için buradayız. Bir de devlete değil yalnızca Allah’a kul olduğumuz ve tek otorite onu bildiğimiz için buradayız!" dedi.

Düzceli Şeyma gibi binlerce öğrencinin protestoları aralıklarla devam etti ve nihayet Melih Bulu, Cumhurbaşkanı tarafından bu sabah görevinden alındı.

Boğaziçi protestolarının simge isimi olan Düzceli Şeyma ve arkadaşları, demokratik ve barışçıl gösterilerle hedeflerine ulaşmış oldular.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • absot
    1 yıl önce
    Siz böyle yorumladınız ha acaba problem nedir diye hiç düşündünüz mu?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR ZİRVEYİ BIRAKMIYOR
DÜZCESPOR ZİRVEYİ BIRAKMIYOR
DÜZCESPOR'UN ADI 'DÜZCE CAM DÜZCESPOR' OLDU
DÜZCESPOR'UN ADI 'DÜZCE CAM DÜZCESPOR' OLDU