DÜZCE’DE TRAFİK ÇİLESİ

DÜZCE'DE TRAFİK ÇİLESİ

Düzce şehir merkezi ile D-100 karayolu ve Kalıcı Konutları birleştiren ve FİSKOMAR kavşağı olarak bilenen kavşakta uzun yıllardır devam eden trafik sorununun önüne bir türlü geçilemedi. 

23 Eylül 2022 - 11:02

Özellikle okulların başladığı dönemlerde her sabah bir trafik ekibi trafiği düzenlemeye çalışırken, sinyalizasyonlarda yapılacak küçük ayarlama ile hem trafik sorununun önüne geçilecek hem de trafik ekiplerinin iş yükü azalacak. 
Düzce'de en çok kullanılan, D-100 ile Bahçeşehir bölgesini şehir merkezine bağlayan FİSKOMAR kavşağında trafik çilesi bitmek bilmiyor. 
Daha önce kavşakta yapılan çalışmalarda önce kavşak kapatılarak çözüm arandı. Ancak kavşağın kapatılması soruna çözüm olmayınca tekrar açılan kavşağa sinyalizasyon konuldu.
Konulan sinyalizasyonların yeşil ışık süresi az olunca özellikle okul döneminde Kalıcı Konutlar ve D-100'den gelen araçlar uzun kuyrukların oluşmasına, trafiğin ise içinde çıkılmaz hale gelmesine neden oluyor. 
Bu sebeple her sabah bir trafik ekibi bölgede trafiği düzenlemek için görev alıyor. Ancak trafik sinyalizasyonlarında yapılacak küçük bir ayarlama sayesinde yeşil ışık süreleri arttırılarak hem trafik rahatlayacak hem de trafik ekiplerinin iş yükü azalacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCESPOR MENEMEN'DE UZATMADA 3 PUANDAN OLDU: 2-2
DÜZCESPOR MENEMEN'DE UZATMADA 3 PUANDAN OLDU: 2-2
MHP CUMAYERİ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ
MHP CUMAYERİ İLÇE BAŞKANI İSTİFA ETTİ