AİDATLAR KİRAYI GEÇTİ

AİDATLAR KİRAYI GEÇTİ

19 Ocak 2023 - 10:40

Son dönemde site ve binalarda apartman aidatlarına yüzde 50 ile yüzde 300 arasında zam geldi. 
Aidatların, kiraları geçtiği binalarda oturan mülk sahibi ya da kiracılar çileden çıkmaya başladı. 
Aidat ödemek zorunda kalan Düzceliler “Zam geldiği için sitem ediyoruz ama hemen maliyet ve asgari ücret zamları bahane ediliyor” dediler. 
Düzce’de asgari ücret zammıyla birlikte birçok site, apartman ve iş merkezlerinde ortak giderlere yüzde 50 ile yüzde 300 arasında zam geldi. 
Bazı site ve iş merkezlerinde aidatlar kiraları solladı. Kiralara fahiş gelen zamlar öncesi site ve binalarda oturan vatandaşların kiralarına zam yapılırken, aidatlara da beklenenin çok üstünde zam geldi.
Bu durum vatandaşları adeta çileden çıkardı. Düzceliler aidatlara yapılan zamların çok yüksek olduğunu dile getirerek “Örneğin Metek TOKİ’de oturan bir kişi eve ilk girdiği dönemde 30 lira aidat öderken şimdilerde bin 500 lira aidat ödemeye başladı. 3 bin lira aidat ödeyen arkadaşlarımız var. Bu oldukça yüksek. Kira kadar aidat ödeniyor. Bu durum karşısında tabii ki tepkimizi dile getirmeye ve  zam geldiği için sitem ediyoruz. Bizlere asgari ücret arttı diye bize dönüşler oluyor. Çok yüksek zamlar geldi” dediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
ERDOĞAN TBMM'DE YEMİN ETTİ
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI
TALİH ÖZCAN'DAN ÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR VE DESTEK MESAJI