AFAD MUŞ MÜDÜRÜ YASİN ÇEKİÇ’TEN BASINA ÇİRKİN HAREKET

AFAD MUŞ MÜDÜRÜ YASİN ÇEKİÇ'TEN BASINA ÇİRKİN HAREKET

25 Kasım 2022 - 15:45

Düzce’de yaşanan deprem sonrasında kamu kurumlarının  hizmetlerini kamuoyuna aktaran Oxijen TV muhabirinin görevini yapması engellenmek istendi.  

Anıtpark’ta canlı yayına geçen Oxijen TV, AFAD’ın ve diğer kuruluşların hizmetleri ile vatandaşların görüşlerini kamuoyuna aktarırken, bir AFAD çalışanının müdahalesine maruz kaldı.

Üzerinde sarı renkli AFAD üniforması olan bir kişi, Oxijen TV muhabirinin görevini yapmasını engellemek için kaba kuvvet uygulayarak cep telefonuna el koymak istedi. Bu sırada çevredeki vatandaşlar AFAD görevlisinin basını engellemek istemesine tepki gösterdi.

Oxijen TV muhabirinin görevini yapmasını engellemek isteyen kişinin Düzce’de geçici görevlendirilen Muş AFAD İL Müdürü Yasin Çekiç olduğu öğrenildi.

Bu arada, durumu öğrenen AFAD Genel Müdürlüğü yetkilileri Oxijen TV muhabirinden özür diledi. Bu olayın AFAD’ın deprem sonrası vatandaşlara yönelik çalışmalarına gölge düşürmeyeceği ifade edildi.

Pusula olarak deprem sonrası özveriyle görev yapan AFAD çalışanlarını tebrik ederken, Oxijen TV muhabirine çirkin harekette bulunan Muş AFAD İl Müdürü Yasin Çekiç’i kınıyoruz.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU