YARGIDAN FARUK ÖZLÜ’YE ŞOK!

YARGIDAN FARUK ÖZLÜ'YE ŞOK!

Düzce Belediyesi’nin belediye meclisi toplantısını izlemeye gelen bir grup vatandaş hakkında yaptığı suç duyurusuna takipsizlik kararı verildi.

27 Nisan 2022 - 17:25 - Güncelleme: 27 Nisan 2022 - 17:32

Düzce Belediyesi, belediye meclis toplantısını izleyen ve Olimpiyat kavşağı konusunda alınan karara tepki gösteren gazeteci Atilla Gösterişli, iş insanları Ethem Şakir, Engin Akar, Haluk Şahin, Kadir Erdoğan, Murat Seyok’un da aralarında bulunduğu 14 kişi hakkında hakaret, tehdit, halkı kin ve düşmanlığa tahrik iddialarla suç duyurusunda bulunmuştu.
Düzce Cumhuriyet Savcılığı, belediyenin başvurusunu inceledi ve takipsizlik kararı verdi. Kararda, özetle, şüphelilerin belediye meclis toplantılarına katılmalarının suç unsuru oluşturmadığı belirtilerek, tüm öne sürülen iddialar hakkında ayrı ayrı takipsizlik kararı verildi.

Olimpiyat kavşağı isminin Sancaklı kavşağı olarak değiştirilmesi, kamuoyunda tartışmalara yol açmış, konu belediye meclisinde ele alınırken, toplantıyı izleyen bazı kişiler pankartlar açarak sessiz protesto eylemi yapmışlardı.

Başkan Faruk Özlü'nün talimatıyla meclis toplantısın izleyen kişiler hakkında savcılığa şikayette bulunulmuştu. 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • tarafsız vatandaş.
  2 hafta önce
  demokrasi hani halkın kendi kendini yönetmesiydi. yahu hiç kendi kendini yöneten halk en azından elektriğe 5 zam yapar mı? mecliste olanları bu vatandaş seçmedi mi? noldu verdikleri oylar seçtikleri meclisine bile giremiyorlar mı? demokrasiymiş peeehhh
 • Mete
  3 hafta önce
  Faruk başkan artık yettide arttı konak yıkıldı seçim geldi gelen başkan yapar artık
 • Yakup
  4 hafta önce
  Ne ceza almalarını umuyordu acaba sayın bakan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ YAPTI
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ...