VALİ, POLİSİN CEZALANDIRDIĞI KAĞIT TOPLAYICISINA SAHİP ÇIKTI

VALİ, POLİSİN CEZALANDIRDIĞI KAĞIT TOPLAYICISINA SAHİP ÇIKTI

Düzce Valisi Cevdet Atay, polisin ceza kestiği kağıt toplayıcısı Ramazan Dadak'a sahip çıktı.

21 Nisan 2021 - 13:48

Düzce polisi, atık kağıt toplayarak ailesini geçindiren Ramazan Totak'a Valilik binası önündeki kavşakta ceza kesmiş, 3 tekerlekli motosikleti trafikten men etmişti.

Bu olay, sosyal medyada tepkilere yol açtı. Sosyal medya kullanıcısı Beyza Tufan, Düzce Valisi Cevdet atay'ı etiketleyerek,  "Vali Bey, Düzce’de evine ekmek götürmeye çalışan bi garibana kesilen bu ceza bizi çok üzdü. Devletin dini adalettir, cezalarla ilgili uygulanan çifte standart vicdanlarımızı kanatıyor. Bu mübarek günlerde şu garibana kesilen cezayı lütfen iptal edin" mesajını paylaştı.

Vali Atay, bu mesaja "Hiç merak etmeyin gereği yapıldı. Kendim bizzat ilgileniyorum" şeklinde yanıt verdi.

Düzce Emniyeti tarafından yapılan açıklamada ise özetle şöyle denilmişti:

"Motosikleti kullanan kişinin sürücü belgesinin olmadığı, taşıtın zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmadığı tespit edilmiş ve görevlilerce bu ihlallere ilişkin olarak Karayolları Trafik Kanunu'nda öngörülen idari müeyyideler uygulanmıştır. Aksi durumda, trafik güvenliği acısından risk teşkil eden bu ihlallerin tespit edilmemiş ve gerekli tedbirlerin uygulanılmamış olması halinde, telafisi mümkün olmayacak çok daha ağır maliyetlere neden olacağı muhakkaktır.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM