ÜNİVERSİTEDEN "ÇİRKİN" OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

ÜNİVERSİTEDEN "ÇİRKİN" OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

Düzce Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesinin tutuklanmasıyla ilgili açıklama yaptı.

02 Kasım 2019 - 12:05

Düzce Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakülteslnde görevli öğretim üyesinin tutuklanmasıyla meydana gelen adli olayla ilgili açıklama yaptı.

Üniversite'den yapılan duyuruda şöyle denildi:

"Ulusal ve yerel bazı medya organlarında Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi'nde görevli bir öğretim üyesinin kamu vicdanı ve toplumun genel ahlak anlayışı ile bağdaşmayan fiilleri sebebiyle tutuklandığı bilgisi yer almıştır. Habere konu olan hususlar rektörlüğümüze 25.10.2019 tarihinde resmi olarak iletilmiş olup, aynı gün şüpheli öğretim üyesi hakkında kamu görevinden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış ve soruşturma başlatılmıştır. Yİne aynı gün ilgili savcılık ve emniyet güçleri tarafından gözaltına alınıp tutuklanmıştır. Adli ve idare yargı süreci devam etmekte olup, üniversitemizce konu hakkındaki işlemler titizlikle ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Şüpheli öğretim üyesi, daha önceden ilişki yaşadığı ve mezun olan öğrencisine gizil kayda aldığı görüntülerle tehdit edince durum savcılığa intikal etmiş ve şüpheli 'şantaj' suçlamasıyla tutuklanmıştı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AKÇAKOCA TURİZMDE REKOR BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR
AYŞE KEŞİR BAKANLIK BEKLİYOR