Reklam
  • Reklam
ÜMİT YILMAZ, TFF’NİN "İPTAL" KARARINI TBMM’DE...
Reklam

ÜMİT YILMAZ, TFF'NİN "İPTAL" KARARINI TBMM'DE KINADI

MHP Düzce milletvekili Ümit Yılmaz, 2. ve 3. futbol liglerinin iptal edilmesi kararına TBMM'de sert sözlerle tepki gösterdi.

01 Temmuz 2020 - 15:20

Ümit Yılmaz, TBMM oturumunda söz alarak, ligleri iptal edilmesi konusunda şunları söyledi:

"Türkiye futbol federasyonu dün yaptığı toplantıyla 2. ve 3. Lig maçlarının oynanmaması yönünde karar almış ve bunu kamuoyuyla paylaşmıştır.
​Daha önce yaptığı açıklamada liglerin oynanacağı yönünde beyanatta bulunan TFF bu açıklamasıyla şehir takımlarının tepkisine neden olmuştur. ​Covid salgınıyla mücadele bahanesiyle yapılan bu uygulamayı yanlış buluyoruz. Zira Düzce gibi bir üst lige yükselmeyi bekleyen şehir takımlarının yaptığı yatırımlar ve hevesleri kursağında kalmıştır.
​Süperlig ve 1. Ligin oynanmasında bir engel görmeyen sporu sadece paragözüyle gören, üç beş futbol baronunun tahakkümüyle karar alan tff yönetimi bu ikircikli kararlardan bir an önce geri adım atmalıdır.
​Salgınla mücadele ya topyekûn yapılmalı bütün ligler oynamamalı ya da diğer liglerde alınan önlemler alt liglerde de alınarak hepsinde oynanmalıdır. Kendini sadece süper ligin federasyonu zanneden tff yönetimini alt liglerin bir taraftarı olarak kınıyoruz."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI