Reklam
  • Reklam
UĞUR OKULLARI DOĞAYA NEFES OLMAK İÇİN FİDAN DİKTİ

UĞUR OKULLARI DOĞAYA NEFES OLMAK İÇİN FİDAN DİKTİ

Düzce’de maskelerini takan, sosyal mesafe kurallarına dikkat eden Uğurlu öğrenci ve öğretmenler “Uğurlu Her Fidan, Bir Nefes” projesi kapsamında fidanlarını dikti.

16 Ekim 2020 - 16:43 - Güncelleme: 16 Ekim 2020 - 17:04

Düzce’de maskelerini takan, sosyal mesafe kurallarına dikkat eden Uğurlu öğrenci ve öğretmenler  “Uğurlu Her Fidan, Bir Nefes” projesi kapsamında fidanlarını dikti.

Türkiye’nin yüreğini yakan Hatay’daki orman yangınlarının ardından Düzce Uğur Okulları, yaraların sarılması için okullarının bahçe ve parklarına fidan dikti.

‘Her Fidan Bir Nefes’ sloganıyla doğaya katkıda bulunmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan öğrenciler, ellerindeki fidanları toprakla buluşturarak can sularını verdi.

Her bir fidanın, bin umut olduğuna dikkat çeken Düzce Uğur Okulları kurucusu Gökhan Sarıgül, "Hedefimiz; çevremizi güzelleştirerek yaşam kalitemizi arttıran, dünyamızın nefes almasını sağlayan, canlılar için hayati öneme sahip olan ağaçları korumak ve ağaç varlığımızı arttırarak gelecek nesillere daha yeşil bir dünya bırakmak. Ülkemizin çeşitli yerlerinde orman yangınları cereyan etti. Orman yangınlarında yanan her bir ağaç ve bu ormanlardaki her bir hayvan bizim içimizi acıtıyor. Biz de kurum olarak Türkiye'nin hemen hemen her yerinde bütün öğrencilerimizle; yanan ağaçların yerini alması, daha çok hayvanın can bulabilmesi için ve tabiatı koruma bilincinin de öğrencilerimizde gelişmesi amacıyla böyle bir kampanya düzenledik. Uğur Okullarının kuruluş yıl dönümü olan 1968 yılının sembolize ederek 1968 fidan dikmeyi hedefledik. Ağaç dikmek kadar öğrencilerimizde tabiatı koruma bilinci, tabiatı iyileştirme ve tabiatla birlikte yaşama bilincinin geliştirilmesi çok önemli. Gelecekte daha güzel, daha yeşil, daha yaşanabilir dünyaları olsun istiyoruz" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAVAŞ BULUT ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR
SAVAŞ BULUT ŞAMPİYONLUĞU ELDEN BIRAKMIYOR
HERGÜN KORONA DENETİMİ YAPILACAK
HERGÜN KORONA DENETİMİ YAPILACAK