ÜCRETSİZ SERVİSİ ÇÖZEMEDİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANINI MAHÇUP...

ÜCRETSİZ SERVİSİ ÇÖZEMEDİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANINI MAHÇUP ETTİ!

05 Aralık 2022 - 15:02

Düzce’de yaşanan 5,9’luk depremin ardından Düzce’ye gelen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 4 okulda eğitim gören öğrencilerin başka okullara ücretsiz servislerle taşınacağını söyledi. Ancak Bakan Özer’in açıklamasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü gerekli planlama ve çalışmayı yapamadığı için velilere son dakika mesajı gitti. Mesajlarda servislerin ücretli olacağı ve deprem öncesi gibi ücret ve güzergah izleneceği bildirildi.

Düzce’de yaşanan depremin ardından Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Düzce’ye gelerek açıklamalarda bulundu. Özer, tedbirler kapsamında 4 okulun öğrencilerinin başka okula taşınacağını ifade ederek, Cumayeri Ortaokulu, Merkez Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu, Turgut Özal Anadolu Lisesi, Arsal Anadolu Lisesi öğrencilerinin aynı okulda eğitim-öğretime almayacaklarını farklı okullara taşıyacaklarını ve A1 destek mekanizması oluşturarak öğrencileri yeni okullara ücrtesiz taşıyacaklarını ve ücretsiz yemek vereceklerini söyledi.

Ancak Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü aradan geçen 1 haftalık süreç içerisinde istendiği gibi planlama yapamayarak, servis sahipleri ile anlaşamayarak ihaleyi iptal etti.

Arsal Anadolu Lisesi’nden velilere atılan son dakika mesajında “Sayın veliler tasıma firmaları    teklif edilen tasıma bedellerini kabul etmediğinden, eskiden olduğu gibi servislerle gelen öğrencilerimiz ücretlerini ödeyeceklerdir. Kendi imkanları ile gelenler de aynı şekilde okula 15 Temmuź Şehitler Anadolu lisesine geleceklerdir.  Maalesef çok uğraşmamıza rağmen taşıma firmaları ile anlaşılamadığından ücretsiz taşıma olmayacaktır. Anlayışınız için teşekkür ederim” denildi.

Turgut Özal Anadolu Lisesi’nden velilere atılan son dakika mesajından ise “Değerli velilerimiz, Devlet taşıması ile okula ulaşımı sağlanan öğrencilerimizin ve okul pansiyonumuzun kapatılması nedeniyle farklı pansiyonlara yerleştirilen öğrencilerimizin taşınma planlaması tamamlanmış olup yarın itibarıyla taşınmaya başlanacaktır. Özel servis ile okula ulaşımları sağlanan öğrencilerimiz  bu servislerini kullanmaya devam edecektir. Tüm velilerimizden yaşanan süreçle alakalı gereken desteği ve duyarlılığı bekliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Veliler ise son dakika gelişmesi ile adeta şok yaşadılar. Ücretsiz taşıma olacağını düşünen ve planlama yapmayan veliler, öğrencilerin adres tespitlerinin ve bilgilerinin alınmasına rağmen servislerin Bakan Özer’in ‘Ücretsiz’ açıklamasına rağmen ücretli olacağına tepki gösterdiler.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Muharrem BOLAT
  2 ay önce
  Bizde bakanın açıklaması dolayısıyla rahatlamış ve harhangi bir çalışma yapmamıştık. Bize daha önce servisler ayarlandı denilip servis listesi gönderilmişti. Fakat son dakika pazar akşam yeni bir mesaj geldi. Servisler iptal oldu özel servislerle ücretli olarak taşınacak diye. Bu nasıl bir planlama nasıl bir iş. Koskoca bakan yalan mı söyledi, millete bu dönemde yapılacak iş mi? Sorumluları kimse derhal hesap verip görevlerinden alınmalıdır.
 • Serdar Demirbilek
  2 ay önce
  Deveye sormuşlar boynun neden eğri nerem doğru ki demiş yemek işi hayal ücretsiz taşıma hayal kalıcı konutlardan Turgut Özal Anadolu Lisesine 500 liraya yapılan servise Metek TOKİ\'den Turgut Özal\'a yani 3 kilometre bile olmayan mesafeye 400 lira ödemek zorunda bırakılıyorum büyük ihtimalle şimdi ve Tek Türkiye bir kilometre olmayan mesafe içinde gene 400-500 lira ödemek zorunda kalacağım ben size bip diyorum Allah bildiği gibi etsin diyorum sevgiler ve saygılar sunuyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EMİTT FUARI ERTELENDİ
EMİTT FUARI ERTELENDİ
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU
DEPREM NEDENİYLE TÜM SPOR ORGANİZASYONLARI DURDURULDU