• Reklam
TOZAN NEREYE KOŞUYOR?

TOZAN NEREYE KOŞUYOR?

Gümüşova’da 31 Mart Yerel seçimlerinde büyük umutlarla seçilen Belediye Başkanı Muharrem Tozan, 150 günlük icraatıyla hayal kırıklığı yaşattı.

29 Ağustos 2019 - 13:02 - Güncelleme: 29 Ağustos 2019 - 13:10

Gümüşova’da 31 Mart Yerel seçimlerinde büyük umutlarla seçilen Belediye Başkanı Muharrem Tozan, 150 günlük icraatıyla hayal kırıklığı yaşattı.

Seçim öncesi halka verdiği vaatlerinin hiçbirini hayata geçiremeyen Muharrem Tozan, beklentinin altında pasif ve etkisiz bir profil sergiledi. 

 İCRAAT YOK!

31 Mart’ta Muharrem Tozan’ın başkanlık koltuğuna oturmasının ardından  Gümüşova'da belediyenin ciddi ve halkın beklentisini karşılayan bir icraatı görülmedi.

5 aydır belediyenin çöp toplamak, çiçek sulamak ve kaldırımları süpürmek dışında farklı bir icraat gözlenmiyor.

Seçim öncesinde halka birçok vaatte bulunan Tozan’ın geçen 5 aylık sürede yaptığı en büyük icraatı, caddelere yaya kaldırımı çizmek oldu. Bunun dışında bir başka “büyük” icraatı ise her Cuma sosyal medya hesabından hayırlı cumalar” paylaşımı olarak gerçekleşti.

 Bilindiği gibi Gümüşova halkı yıllardır su sorunu ile karşı karşıya. Bu konuda bir önceki dönem belediye başkanlığı görevini yürüten Ahmet Azap 3 Bin Tonluk arıtma tesisi ihalesini yapmış ve çalışmalara başlamıştı. Azap o dönem arıtma tesisinin 2019 yılının Ağustos veya Eylül'ünde bitirileceğini söylemişti. 

Arıtma tesisleri projesi önümüzdeki aylarda tamamlanacak ve Azap’ın projesinin kaymağını deyim yerindeyse Tozan yiyecek.

VATANDAŞ YANINA YAKLAŞAMIYOR

Başkan Tozan’ın sert mizacı nedeniyle vatandaşlar yanına gidip istekte bulunmaya çekiniyor. Eski Başkan Ahmet Azap’ın mütevazi kişiliği nedeniyle yanına gidip her türlü istek ve şikayetlerini rahatça dillendirebilen vatandaşlar “Başkan Azap’ı mumla arıyoruz” diyor.

 MAZERET ARIYOR

Tozan, 5 aylık sürede icraat yapamamasına Ahmet Azap döneminden kalan borçları bahane gösteriyor.

Ancak, Akçakoca, Kaynaşlı gibi diğer ilçe belediyeleri de yüksek borç devr almalarına rağmen şikayet etmek yerine halka yönelik hizmet üretirken, Gümüşova’da dişe dokunur bir hizmet görülmemesi, Tozan’ın yetersizliği olarak yorumlanıyor.

Tozan’ın mülki amirlerle uyumsuz olması da, Gümüşova halkının hizmet almasında sıkıntılara yol açıyor. Belediye başkanının mülki amirlerle uyumlu bir çalışma sergilemesi gerekirken, Tozan’ın bu konudaki tavır ve davranışlarının neticesinde Gümüşova halkı yeterli hizmetten yoksun kalıyor.

AK Parti’de siyaset yaptığı dönemlerde parti yönetimiyle ters düşen Tozan’ın MHP’ye transfer olduktan sonra bu parti yönetimleriyle de beklenen uyumu yakalayamadığı görülüyor.

Tüm bu olumsuz unsurlar bir araya geldiğinde, doğal olarak belediye hizmetlerinin verimli ve istenilen düzeyde olmasına engel teşkil ediyor ve Gümüşova halkı mağdur olmaya devam ediyor.

Sonuç itibariyle Tozan 5 aylık dönemi boş geçirdi ve 150 günlük karnesi zayıf notlarla doldu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
FERRERO FINDIKLA OYNUYOR, ÜRETİCİ MAĞDUR OLUYOR
DÜZCE 81 OLDU
DÜZCE 81 OLDU