TB SEWTECH TURKEY’İN YENİ BAŞKANI UTKU TEKGÜL

TB SEWTECH TURKEY’İN YENİ BAŞKANI UTKU TEKGÜL

08 Mayıs 2023 - 13:01

Dünyada 22 ülkede 90’a yakın tesisi ile faaliyet gösteren Toyota Boshoku grup şirketinin Düzce’de yer alan tesisi TB Sewtech Turkey’de Başkanlık görevine 1 Nisan 2023 itibariyle Utku Tekgül atandı.

25 yıllık kariyer hayatının tamamını otomotiv sektöründe geçiren Utku Tekgül, Assan Hanil’de Metot Mühendisliği, Ford Otosan’da Kalite Güvence Mühendisliği tecrübelerinin ardından, Toyota Motor Europe’da 2001 yılında Mühendis olarak başlayan kariyerine 2017 yılına kadar çeşitli kademelerde devam etmiştir. Bunların arasında 2006 – 2009 yılları arasında Toyota Motor Europe Brüksel Merkez Ofisi’nde yapmış olduğu Proje Müdürlüğü de yer almaktadır.

2017 yılında Toyota Boshoku Türkiye’de Fabrika Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak çalışmaya başlayan Tekgül, 2021 yılından bu yana TB Sewtech Turkey’de Başkan Yardımcısı ve Yönetim Grubu Genel Müdürü olarak görev alıyordu.

Aslen Hendek doğumlu ve Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Tekgül, Kocaeli Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Organizasyon yüksek lisans derecesine sahiptir.

Tekgül, 1 Nisan 2023 itibariyle Toyota Boshoku Türkiye’de Başkan olarak göreve başlayan ve TB Sewtech Turkey’in kuruluşundan bu yana önemli katkılar sağlamış olan Hakan Konak’tan Başkanlık görevini devraldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
AYŞE KEŞİR GASTRONOMİ İŞİNE EL ATTI
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR
YARIN KUVVETLİ YAĞIŞ GELİYOR