TALİH ÖZCAN CHP’DE DEĞİŞİME ’HAYIR’ DEDİ

TALİH ÖZCAN CHP'DE DEĞİŞİME 'HAYIR' DEDİ

17 Haziran 2023 - 13:01

CHP Düzce milletvekili Talih Özcan, CHP genel başkanlığında değişim konusunda Kemal Kılıçdaroğlu'ndan yana tavır koydu.

Özcan, “Kongre kararı alındı. CHP’de parti içi demokrasi uygulanıyor. Zaman zaman yüksek sesler çıkıyor, bu da kamuoyunda ve basında yanlış anlamalara sebep oluyor. Bizim genel başkanımız yüzde 48 oy aldı. Bu azımsanmayacak bir oydur. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir geleneği vardır. Bir genel başkanın nasıl geleceği, nasıl gideceği konusunda kurultay devreye girer ve belirler” dedi.
Özcan, CHP’de değişim talepleri konusunda şunları söyledi:
“Kemal beyin büyük başarıları vardır. Ben seçim sürecinin çok başarılı geçtiğine inanıyorum. Eşit şartlarda seçim olmadı. Enstrümanlar farklıydı. Yani biz bu şartlarda kim olursa olsun yarışta zorlanır diye düşünüyorduk. Kemal bey bizim genel başkanımızdır. Her aşamada ben kendisinin yanındayım ve destekliyorum. Bu ülkenin sorunlarını çok iyi biliyor. Gündemi çok iyi takip ediyor ve ülkesini seven, vatanını seven, milletini seven bir genel başkandır. Onun yanında olacağız. Bir partinin genel başkanının nasıl gideceği konusunda ahde vefa diye bir şey vardır. Vefayı da bilmek lazım, yani ben bunlara çok değer veriyorum. Bir insanı bir dakika içinde (sen git bu partiye yaramıyorsun) demek geleneklere aykırıdır. Ahlaka aykırıdır. Genel başkanımızı destekliyoruz. Bir değişim olacaksa da yine parti içindeki kadrolardan bu olacaktır. Bu kadrolar da bizleriz. Hep beraber buna karar vereceğiz. Geleceği de böyle okumak lazım.” 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Zehra
  2 ay önce
  Yıllardır hiç bir şey yapmadınız, en son gelen zamlara, ikinci mtv\'ye, memur ve emeklilere yapılan zamlara ses çıkarmadıniz. Ülkede IŞİD militanlari cirit atıyor, dahası bunlara yeşil.pasaport veriliyor ama siz hala nelerle uğraşıyorsunuz. Siz eğer 21 yılda güçlü bir muhalefet olsaydınız, biz bugün ülke olarak sefalet endeksinde ilk 20 ülke arasında 10. sırada olmazdık.Ulkenin en eski partisi, ama hala oy sayım ve sonucunu kontrol edecek bir programiniz bile yok. Gidin, gerçekten gidin
 • KK ISTIFA
  2 ay önce
  Haram olsun sana verdiğim oy.
 • Değişim
  3 ay önce
  Yanlışı savunmak ve destek vermek kişisel menfaat tır.. topluma güven veremez isen dağdaki çoban ile aynı konuma düşersin.. Aysun kayacı yanılmışmıdır???
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
ÖZKAN ÇAKIR'DAN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI
CANPOLAT TİCARET'TEN KANDİL KUTLAMASI