• Reklam
SURİYELİLER’E HARCANAN PARA TEPKİYE NEDEN OLUYOR!

SURİYELİLER’E HARCANAN PARA TEPKİYE NEDEN OLUYOR!

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, göçmenler konusunda açıklama yaptı.

29 Temmuz 2021 - 14:08

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, göçmenlere harcanan paraların toplumda tepkiye yol açtığını belirterek, göçmenlerle ilgili yapılan değerlendirmelerin de toplumu gerdiğine dikkat çekti.

Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, özetle şu ifadeleri kullandı:

“Ülkemizin son yıllarda dış ekonomik saldırılar neticesinde yaşadığı sıkıntılar ve pandemi süreci bütün dünyada olduğu gibi ülkemiz ekonomisinde de kırılganlığa sebep olmuştur. Geçmiş senelerde Suriye’den ülkemize gelen geçici koruma kapsamındaki Suriyelilere harcandığı söylenen 49 milyar dolar para Türk Milletinde o dönemde fazla tepkiye neden olmamışsa da bugün yaşadığımız ekonomik sıkıntılar nedeniyle tepkiye neden olmaktadır.

Bolu Belediye başkanı çıtayı bir nebze daha yükseltmiş ve yabancılara verilen su parasının 10 kat arttıracağını ifade etmiştir. Hatta Bolu Belediye başkanı Özcan ilinde bulunan göçmenlerin gitmesi için başka zorluklar da çıkardığını ifade etmiştir.

Ekonomik sıkıntıların ve işsizliğin arttığı bu dönemde göçmenleri savunacağım derken yapılan yanlış açıklamalar toplumda adeta ateşe benzin dökmüş etkisi yapmaktadır.

Kısacası her iki taraftan yapılan sorumsuz popülist açıklamalar gün geçtikçe Türk toplumunu germektedir.  Allah korusun Bolu’da veya başka bir ilimizde sığınmacılara yönelik münferit veya toplu bir hareketin nereye evirileceği belli değildir.  Ancak burada asıl görev iktidar yetkililerine düşmektedir. Makul ve mantıklı açıklamalarla bilimsel araştırmalar ışığında göç probleminin incelenmesi ve açıklamaların ve işlemlerin bu doğrultuda yapılacağı bilgisi kamuoyuyla paylaşılmalıdır.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Orhan
    2 hafta önce
    Ümit bey. İşsizlik var iş begenmeme de var. Sebebide. Yardıma muhtaç bir halk oluşturursak iş yapan bulamazsınız. Yabancı ihtiyacı varki ucuz çalışıyor. Sapa sağlam insanlara yardım mekruhdur. Haksızlıkdır
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU