STK’LARDAN EMEKLİ AMİRELLERE ORTAK TEPKİ
Reklam

STK'LARDAN EMEKLİ AMİRELLERE ORTAK TEPKİ

Düzce’deki STK’lar bildiri yayınlayan 104 emekli amirale tepki gösterdi.

05 Nisan 2021 - 14:54 - Güncelleme: 05 Nisan 2021 - 15:06

Düzce’deki STK’lar bildiri yayınlayan 104 emekli amirale tepki gösterdi.

104 emekli amiralin Montrö ve TSK ile ilgili yayınladığı bildiriye tepkiler sürüyor.

Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkcı, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin, Esnaf Odaları Başkanları, diğer Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları "103 Emekli Amiral tarafından gece yarısı yayımlanan bilgirgesine" karşı ortak bir basın açıklaması düzenlendi.

Oda ve STK’lar adına ortak basın açıklamasını okuyan DESOB Başkanı Mustafa Kayıkcı, “104 eski amiral ve savundukları anlayışı şiddetle kınıyoruz. Bunlar paşa mı maşa mı olduklarını çok yakında bu adalete sirayet eden bu konu ortaya çıkaracaktır” dedi.

Yapılan açıklama şöyle;

Geçtiğimiz günlerde şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilişkileri yıllar önce kesilmiş fakat hala kendini görev başında zanneden 104 eski askerin Montrö Anlaşması ve gündeme dair konular ile ilgili yapmış oldukları talihsiz ortak açıklama dolayısıyla bugün burada sivil toplum örgütleri olarak bir aradayız. Türk milletinin tarih boyunca defalarca azap çektiği darbe ve darbe seviciler, vesayet zincirleri, iç ve dış mihraplar yine bugün de kirli yüzlerini bir kez daha göstermişlerdir. Yıllarca en üst kademelerde görev yapmış, günü geldiğinde emekli olmuş, şanlı Türk Ordusunun eski bir ferdi olarak kendilerine özel araç ve koruma tahsil edilmiş amirallerin üzerlerine vazife olmayan, hadleri olmayan konular hakkında hem de gece yarısı açıklama yapıyor olmaları kabul edilemez. Bu ülke siz ve hizmet ettiğimiz anlayışı 15 Temmuz’da tarihin tozlu sayfalarına son kez gömmüştür. Bizler Türk Sivil Toplum Kuruluşları olarak her zaman halkın iradesinin yanında duracağız. Halkın iradesine, seçilmişlere ayar vermeye, ülkemizin politikalarını kendilerince dizayn etmeye kalkan bu ve benzeri girişimlerin her zaman karşısında duracağız. Halkın iradesiyle, halkın isteğiyle ülkemizin başında bulunan devlet ve siyaset insanlarına, devletin kademelerine ve hatta şanlı Türk Ordusuna emekli olmuş 104 eski subay ayar veremez. 104 eski amiral ve savundukları anlayışı şiddetle kınıyoruz. Kendilerine gerekli cevabı en kısa sürede en üst perdeden verilmesini talep ediyoruz. Bunlar paşa mı maşa mı olduklarını çok yakında bu adalete sirayet eden bu konu ortaya çıkaracaktır. Ancak bundan cesaret alıp hiç kimse bu yola kalkışmasın bu sefer 15 Temmuz gibi olmayacağız. Bu sefer toplum anlayışıyla sokağa ne şekilde ineceğimizi dünya görecek.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
ESMAK MAKİNE İŞ İLANI
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?
PANDEMİ DÖNEMİNDE ÇOCUKLAR NASIL BESLENMELİ?