STATLARDA HES KODU SORGULAMASI VE 12 YAŞ SINIRI KALDIRILDI

STATLARDA HES KODU SORGULAMASI VE 12 YAŞ SINIRI KALDIRILDI

Türkiye Futbol Federasyonu, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası yapılan açıklamaların ardından statlardaki pandemi kısıtlamalarına ilişkin yeni kararları duyurdu.

03 Mart 2022 - 12:39

Sağlık Bakanlığı'nın açık alanlarda maske zorunluluğu ile HES kodu uygulamasını kaldırmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu da harekete geçti.

TFF’den yapılan açıklamada, pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasının ardından statlardaki kurallarda da değişikliğe gidildiği duyuruldu. İşte TFF’nin konuyla ilgili yaptığı açıklama:

“Bilim Kurulu Toplantısı sonrası, Sağlık Bakanımızın açıklamalarında da belirttiği değişiklikler çerçevesinde;

1. TFF müsabakalarına HES sorgulaması yapılmadan seyirci alınacaktır. Bu değişiklik ile birlikte stadyumlarda uygulanmakta olan 12 yaş sınırı da kaldırılmıştır.

2. Kırmızı alandaki görevliler, sporcular ile kulüp çalışanlarının Covid-19 sağlık tedbirleri ve uygulamaları sorumluluğu, bugünden itibaren ilgili kulüp yetkilileri ile sağlık ekiplerine devredilmiştir. Bu sebeple artık müsabakalarda Sağlık Tedbirleri Kontrolörleri (STK) görevlendirilmeyecektir.

3. Bu gelişmeler ışığı altında takım doktorlarının müsabaka öncesi yapılan müsabaka organizasyon toplantısına katılma zorunluluğu da kaldırılmıştır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE POLİSİNE BRAVO
DÜZCE POLİSİNE BRAVO
ÜCRETSİZ SERVİSİ ÇÖZEMEDİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANINI MAHÇUP ETTİ!
ÜCRETSİZ SERVİSİ ÇÖZEMEDİ, MİLLİ EĞİTİM BAKANINI MAHÇUP...