STANDARD PROFİLE ÖDÜL

STANDARD PROFİLE ÖDÜL

Standard Profil fabrikası, enerji verimliliği proje yarışmasında ödül kazandı.

09 Ekim 2020 - 14:41

Standard Profil Düzce Fabrikası, bu yıl 20. kez düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında (SENVER20) “Tuz banyosu hattının elektriğe dönüşümü” projesi ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından ödüle layık görüldü.
Sürdürülebilir büyüme ve globalleşme vizyonu doğrultusunda verimlilik uygulamalarına büyük önem veren Standard Profil, bu yıl 20’ncisi düzenlenen Sanayide Enerji Verimliliği Proje Yarışmasında “Sanayide Enerji Verimliliğinin Artırılması Projeleri” kategorisinde “Tuz banyosu 1 hattının elektrikliden doğalgazlı sisteme dönüştürülmesi” projesi ile üçüncü oldu. 2019 yılında Düzce Fabrikası’nda hayata geçirilen “Tuz banyosu 1 hattının elektrikliden doğalgazlı sisteme dönüştürülmesi” projesiyle, öncesinde iki farklı enerji kullanılarak pişirilen sızdırmazlık elemanlarının, sadece doğal gazlı sistem ile ısıtıldıktan sonra sıcak kimyasal içerisinden geçirilerek pişirilme yöntemini kullanarak prosesin daha verimli hale gelmesi sağlandı. Uygulama projesindeki amaç elektrik rezistansıyla ısıtılan fırının doğalgaz ile ısıtılabilir hale getirilip hattın toplam tükettiği enerjiden ve özellikle elektrik enerjisinden tasarruf sağlamaktı.

200 bin kWh enerji tasarrufu 

Düzce Fabrikasında enerji verimliliği alanında yapılan iyileştirmelerin sonucu olarak, birlikte çalışma standardı ve kalite düşürülmeden enerjinin daha etkin kullanılması sağlanarak yıllık 209.976 kWh’lik tasarruf yapılması öngörülüyor. Proje Standard Profil Düzce Fabrikası bakım bölümü imkanları ile tamamlanması nedeniyle çok yüksek yatırım bedelleri oluşturmadan hayata geçirildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
KILIÇDAROĞLU KAZANIRSA SÜPER LİG MAÇLARI ŞİFRESİZ OLACAK
EN ÇOK KAZA CUMA GÜNLERİ OLUYOR
EN ÇOK KAZA CUMA GÜNLERİ OLUYOR