• Reklam
SAĞLIKÇILAR DÜZCE’DE KAMP YAPACAK

SAĞLIKÇILAR DÜZCE’DE KAMP YAPACAK

Düzce Belediyesi ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ortaklaşa gerçekleştirdikleri proje ile pandemide fedakârca görev alan sağlık çalışanları için moral kampı düzenleyecek.

27 Temmuz 2021 - 12:49

Düzce Belediyesi ve Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ortaklaşa gerçekleştirdikleri proje ile pandemide fedakârca görev alan sağlık çalışanları için moral kampı düzenleyecek.

2020 yılının Mart ayından itibaren günümüze kadar Korona Virüs Pandemisi ile mücadele eden Sağlık çalışanlarını Düzce Belediyesi unutmadı.  Aşılama çalışmalarının hızlanması ve kısıtlamaların büyük ölçüde kaldırılmasının ardından Düzce Belediyesi, Düzce Sosyal Etkinlikler Derneği ile ortaklaşa hayata geçirilen proje ile bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Bugüne kadar her türlü fedakarlığı yapan sağlık çalışanlarını Düzce Belediyesi “Sağlıkçılara Vefa Kampı” adı altında Düzce’de buluşturuyor. Gölyaka Kültür Park’ta yapılması planlanan ve 3 gün sürecek olan kamp Türkiye’de bir ilk olacak. Sağlıkçılarımızı 3 gün Düzce’de çadır kampında misafir ederek streslerini bir nebze de olsun atmalarını istiyoruz. Onların haklarını asla ödeyemeyiz, ancak biraz olsun moral bulmalarını sağlayabiliriz” dedi.

“6 AĞUSTOS’TA GELECEKLER”
Kampın içeriğine yönelik değerlendirmelerde de bulunan Başkan Özlü, “Kampa katılacak olan sağlık çalışanları ve yakınları 6 Ağustos Cuma günü itibariyle şehrimize gelecek. Koronavirüs tedbirleri çerçevesinde 8 Ağustos Pazar akşamı toplu olarak yapacağımız alan mıntıkası ile sona erecek kamp süresince Düzce Belediyesi olarak ekiplerimizin destekleriyle sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği  ikram edilecek. Bunun yanı sıra çevre güvenliği, çevre temizliği konularında da yine belediye olarak tüm çalışmaları biz yapacağız. Etkinliğe yönelik tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Sağlık çalışanlarımıza sadece Düzce’ye gelmek kalıyor.” şeklinde konuştu.


KAMPA KATILANLARI BİRÇOK ETKİNLİK BEKLİYOR
İlk günü yerleşme ve tanışma olarak geçecek olan 3 günlük vefa kampına katılacak sağlık çalışanlarını, doğada keyifli vakit geçirirken aynı zamanda Yoga ve Sabah Egzersizi, Zumba, Temel Kampçılık eğitimi, ateş yakma teknikleri, İşaret Dili Atölyesi, Açık Hava Sineması, Foto Safari - Fotoğrafçılık Atölyesi, Doğa Nesnelerinden Sanat Eseri Yapma eğitimi, Tanışma Oyunları Kamp Ateşi ve Canlı Müzik etkinlikleri düzenlenecek Öte yandan  çocukların da keyifli zaman geçirmelerini sağlamak adına kamp alanında Palyaço ve Çocuk Oyunlarına kadar birçok etkinlik yapılacak.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Yakamoz 06
    1 ay önce
    Hangi sağlıkçılar ilan edilmedi haberlerde başvuru belirtilmiyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÖÇMEN ÖĞRENCİLERE DÜZCE TANITILDI
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU
GÜMÜŞOVA'DA ESRAR OPERASYONU