Reklam
Reklam
SAĞLIĞA “KESKİN” NEŞTER!

SAĞLIĞA “KESKİN” NEŞTER!

Düzce Sağlık Müdürlüğü bünyesinde üst düzeyde görevden almalar ve atamalar gerçekleşti. Liyakatsiz bazı kişilerin yerine liyakatli isimler getirildi.

02 Haziran 2019 - 15:56

Düzce İl Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı bazı birimlerde görevden almalar ve atamalar yapıldı.

Buna göre Kamu Hastaneleri Başkan Yardımcısı Nevin Sağlam görevden alındı,  yerine Dr. Elif Yılmaz getirildi. Nevin Sağlam asıl mesleği olan acil tıp teknisyenliği görevine döndü.

Sağlık İşleri Başkanı Muhammet Melih Çandar görevden alındı, yerine Üroloji Uzman Dr. Mevlüt Yıldız atandı.

Halk Sağlığı Başkanı Özkan Çalış görevinden alındı, yerine yerine Halk Sağlığı uzmanlığı olan Dr. Sabri Aktüre geldi. Sağlık memuru olan Özkan Çalış asli görevine döndü.

Personel İdari ve Mali İşler Başkanı Salim Arslan görevden alındı, yerine İşletme ve Kamu Yönetimi Uzmanı Arif Şahin atandı.  Aynı birimde Başkan Yardımcısı Filiz Altun görevden alındı, yerine Sağlık Yönetimi Uzmanı Halil Güler getirildi

Devlet Hastanesi Müdürü Samet Birinci de görevden alındı, yerine önümüzdeki günlerde atama yapılacak.

 

MUSTAFA KESKİN FAKTÖRÜ

Sağlık Müdürlüğü’ndeki görevden almalarda İl Başkanı Mustafa Keskin ile Başkan Vekili Ersin Gökçe’nin önemli rol oynadığı öğrenildi.

Siyasi iradenin, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz’la detaylı istişarelerde bulunduğu, görevden alımlar ve atamalar konusunda liyakat kriterinin ön planda tutulduğu belirtildi.

Sağlık memuru, teknisyen gibi liyakatsiz isimlerin, daha önce kurumdaki kritik ve önemli görevlere getirildiği belirtilerek, “Yapılan son atamalar liyakat unsuru dikkate alınarak yapıldı. Ne sendikaların, ne de siyasi torpil kanalların etkisi olmadı. Buradaki temel amaç, sağlıkta verimli ve kaliteli hizmet üretmek,  toplumu mutlu etmektir” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI
AK PARTİ'DE TEMAYÜL BAŞLADI
 DÜZCE BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ KURULDU
DÜZCE BELEDİYESİ SANAT AKADEMİSİ KURULDU