Reklam
Reklam
REKTÖR ÇAKAR TARTIŞMALI İKTİSAT KONGRESİYLE İLGİLİ KONUŞTU

REKTÖR ÇAKAR TARTIŞMALI İKTİSAT KONGRESİYLE İLGİLİ KONUŞTU

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, kamuoyunda tartışmalara yol açan İktisat ve Kalkınma kongresiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

13 Ocak 2022 - 15:28

Düzce Belediyesi tarafından organize edilen Kalkınma ve İktisat Kongresi’nde Düzce Üniversitesi’nin dışlanmasının perde arkası ortaya çıktı.

Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nigar Demircan Çakar,  basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, kamuoyunda tartışmalara yol açan kongreye neden katılmadığının gerekçelerini açıkladı.

Rektör Çakar, üniversite olarak söz konusu kongreyle ilgili işbirliği teklifi almadıklarını, şifahi olarak yapılan görüşmede ise “Bu kongre siyasi bir kongre” yanıtı aldıklarını anlattı.

Çakar, “Düzce Üniversitesi, YÖK tarafından bölgesel kalkınma  üniversitesi olarak ilan edilmiştir. İktisat ve Kalkınma başlıklı yapılan bir kongrede üniversitenin bulunması gerekirdi. Üniversite olarak tarımdan ekonomiye, kalkınma projelerinden sanayileşmeye kadar her alanda önemli faaliyetlerimiz var. Kongreye dışardan başka üniversitelerden katılan hocalar, Düzce ile ilgili bilgileri bizlerden edindiler” ifadelerini kullandı.

Üniversitenin hiçbir tarafında yer almadığı bir kongreye, üniversiteyi temsil eden bir rektör olarak katılmayı ve konuşma yapmayı doğru bulmadığını anlatan Çakar, “Dolayısıyla kongreye bu yüzden katılmadım” dedi.

Bilindiği gibi, Düzce'deki bazı siyasi parti il başkanları ile basın kuruluşları da, İktisat ve Kalkınma Kongresi'nin organizasyonu ve amacıyla ilgili eleştirilerde bulunmuşlardı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ
MHP ADAY ADAYI HALİL UZUN İLÇE TEŞKİLATLARINI ZİYARET ETTİ