• Reklam
PUSULA, YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ARŞİVİNİ AÇTI!

PUSULA, YENİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ARŞİVİNİ AÇTI!

Düzce'ye yeni Milli Eğitim Müdürü atandı.

01 Eylül 2021 - 14:09 - Güncelleme: 01 Eylül 2021 - 14:22

Düzce'de 5 yıl görev yaptıktan sonra Samsun'a atanan Murat Yiğit'in yerine Mİlli Eğitim Müdürü olarak Tamer Kırbaç atandı.

Düzce'deki görevine dün başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç'ın arşivini inceledik.

Öğretmenlik mesleğinden yöneticiliğe geçen Kırbaç, içe milli eğitim müdürlüklerinin ardından 2012 yılında Trabzon Milli Eğitim Müdürü oldu.

Trabzon'da yaklaşık 2 yıl görev yapan Tamer Kırbaç, bir toplantıda söylediği "Kızlar ve erkekler aynı merdiveni kullanıyor, bundan büyük üzüntü duyuyorum" sözlerle ülke gündemine oturdu.

Tamer Kırbaç'ın skandal konuşması şöyleydi:

"Bu okulda öğrencilerin bir kısmı yatılı olarak okulda kalıyor. Bu nedenle okulun bir yurt ihtiyacı vardır. Şimdiki binasında sınıfları kapattık yurt yaptık. Öğrenciler sınıftan bozma odalarda kalıyor. Bir de erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdiveni kullanarak istirahata çekiliyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor.”

Kız ve erkek öğrenciler hakkındaki bu sözleri nedeniyle kamuoyunda büyük tepki çeken Kırbaç, daha sonra Trabzon Milli Eğitim İl Müdürlüğü görevinden alındı.

Kırbaç, daha sonrasında Muğla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulundu.

Muğla’da mülakatlarda usulsüzlük yapıldığı iddiası basına yansıdı. Basında yer alan haberlere göre, mülakat komisyon başkanı “İlçe Milli Eğitim Müdürleri kimlerle çalışmak istediklerini belirlediler. Hatta kimin hangi okula atanacağı belirlendi. Biz de bu isimlere bu puanları vereceğiz” demişti.

Haksız müdür atamasıyla gündeme gelen Kırbaç 9 Mart 2015’te görevden alındı.

Bir süre kızakta bekleyen Kırbaç, tenzil-i rütbe olarak Ankara'da Yenimahalle ve Etimesgut ilçe müdürlükleri görevlerinde bulundu.

Kırbaç, Yenimahalle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde de yine bir skandala imza attı.Kırbaç, Yenimahalle Halkevi atölye odası ile tiyatro salonunu kapattı.

Düzce'ye Mİlli Eğitim Müdürü olarak atanans Kırbaç, bakalım hangi yeni skandallara imza atacak?

 

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • A.Rıza Özçelik
  2 hafta önce
  Karbonhidrat tüketimi bu kadar çok olan bir kalabalığın düşüncelerini ve hayatını istediğin gibi yönlendirebilirsin, kimsenin sesi çıkmazsa kimsenin şehre gelen bürokrata tepkisi olmazsa karanlıktan hiçbir zaman çıkamazsın ve her şeye boyun eğersin, siyasi iktidarın yöneticilerinin hiç birinin düşünmediği bir şehir olmaktan çıkamazsın ve onlarında yöneticileri şehir için istediğini yapar akılandırmaz seni.
 • Hasan
  2 hafta önce
  eğitimde adalet beklenir mi bilmem. eğitim yerine düşüncesinde ki görevi yapsa
 • Özhan Abat
  2 hafta önce
  Ah güzel Düzce’m hep geri gitmek zorunda mı?1980 yılında 100. Yıl okulunda bir müdür vardı, bahçede ki çeşmenin ortasına bir çizgi çekip kozlar ve erkekler olarak ayırmıştı. Yeter artık bu sapık düşüncelerden vazgeçin, eğitim perişan bir halde, çok üzgünüm çok.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ