• Reklam
PROGRAMA ÖZEL DAVET
Reklam
Reklam

PROGRAMA ÖZEL DAVET

Özel Düzce Uğur Temel Lisesi Öğretmenler Günü kutlamasını 25 Kasım Pazar günü saat 19.00’ da gerçekleştirdi.

27 Kasım 2018 - 11:04

Özel Düzce Uğur Temel Lisesi Öğretmenler Günü kutlamasını 25 Kasım Pazar günü saat 19.00’ da Pelemir Otel de gerçekleştirdi.

Okul Kurucusu Gökhan Sarıgül‘ün konuşmasında öğretmenin toplumdaki yerini ve önemini belirtmek, saygınlığını artırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygı ile anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilinci uyandırmak amacıyla, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün millet mektepleri başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım günü, 1981 yılından bu yana Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır” dedi.

Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir" dedi. Sarıgül sözlerine her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir öğretmen” diye devam etti. Sarıgül ;Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir” dedi ve sözlerine son verdi

Öğretmenlere hediyeler verilip, slayt ve video gösterilerinin ardından eğlence Öğretmenler Günü etkinliği sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
KERVAN KAVŞAĞI İYİLEŞTİRME PROJESİ BAŞLIYOR
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET
GENÇLERDEN ANTİK KENTE ZİYARET