PEKİNTAŞ VE KİMPUR’DAN DÜZCE’YE DEV YATIRIM

PEKİNTAŞ VE KİMPUR'DAN DÜZCE'YE DEV YATIRIM

Türkiye’nin en büyük 500 sanayi şirketi içerisinde yer alan Kimya sanayi şirketi Kimpur'un Düzce’deki üretim tesisinin temeli bugün törenle atıldı.

24 Mayıs 2022 - 16:40 - Güncelleme: 24 Mayıs 2022 - 16:45

PEKİNTAŞ A.Ş. ile ortaklaşa kurulacak olan tesisin 65 bin ton yıllık kapasite ile çalışması hedefleniyor.

Kimteks Poliüretan Sanayi ve Ticaret anonim şirketi Kimpur'un sürdürülebilirlik ve geri dönüşüm odaklı Düzce yatırımı bugün düzenlenen törenle start aldı. Toplam yatırım maliyeti 15 milyon doları aşacak olan Düzce yatırımının, bina inşaatı ve GES santrali için anlaşılan Pekintaş A.Ş. grubu ile bir anlaşma gerçekleştirilmişti. Düzce Gümüşova OSB’de toplam yatırım yıllık kapasitesi 65 bin ton olarak hesaplanan yatırımın temeli bugün düzenlenen törenle atıldı. Törene birçok iş insanı ve çeşitli sektörlerden temsilciler katıldı.

Temel atma töreninde bir konuşma yapan Kimpur Yönetim Kurulu Başkanı Leon Mizrahi, İSO 500'de 314. sırada, ihracat listesinde ilk 500 içinde yer alan ve sektöründe önde gelen kimya şirketlerinden biri olarak hedeflerinin sadece Türkiye'de değil dünyada da üst sıralara yükselmek olduğunu söyledi.

Pekintaş CEO’su Özhan Olcay ise, Kimpur'un doğaya saygılı yeşil üretim yapan tesisleri Düzce'ye kazandırmak amacında olduklarını belirterek, kalifiye istihdamın da aratacağını vurguladı.

Törende konuşmaların ardından yapılan dualar ve hayırlı olsun dilekleri altında dev yatırımın temeli atıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BELEDİYE'DEN UYARI: LÜTFEN SUYU TASARRUFLU KULLANIN
BELEDİYE'DEN UYARI: LÜTFEN SUYU TASARRUFLU KULLANIN
SELLE MÜCADELE DE BİR ALKIŞTA İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE 
SELLE MÜCADELE DE BİR ALKIŞTA İTFAİYE MÜDÜRLÜĞÜNE