Reklam
Reklam
PEKİNTAŞ’TAN ÇIKARILAN İŞÇİLER EYLEM BAŞLATTI

PEKİNTAŞ'TAN ÇIKARILAN İŞÇİLER EYLEM BAŞLATTI

03 Şubat 2023 - 15:54

Aluform Pekintaş fabrikasında çalışan işçiler, sendikaya üye oldukları gerekçesiyle işten atıldıklarını iddia ettiler. İşçiler fabrika önünde eylem başlattı.
İşçiler adına konuşan Türk Metal Sendikası Bölge Temsilcisi Ali Bakırkaya “Bugün yine Anayasal hakkımız olan sendikal davamızın peşindeyiz. Bu iş yerinde 4 ay önce sendika örgütlenmesi başladı. O süreçte 4 arkadaşımız işten  atıldı daha sona 2 arkadaşımız daha işten atıldı. Bu işten atılan arkadaşlarımızı ziyarete giden arkadaşlarımız oldu. Ziyarete giden iki arkadaşımız işten atıldı. İşten atılma sebebi e-devlet şifrelerinin istenmesi. İşçinin hakkını savunmaya devam edeceğiz. Bu iş sonuçlanıncaya kadar burada hakkımızı arayacağız. İşçinin hakkını, yasal haklarını alana kadar mücadelemize devam edeceğiz” dedi. 
İşçilerin haklarının ödenmeden işten çıkarıldıklarını söyleyen Bakırkaya “Burada iş veren yeni bir iş kuruyor ancak işçiye saygı yok. Yarım asırdır bu iş yerinde çalışan arkadaşlarımız var. Eşinden, çocuğundan fedakârlık ettiler. Ancak hiçbir hakları ödenmeden işlerine son verilmiştir. Burada arkadaşlarımızdan 25 sene, 17 sene çalışanlar var. Hakları hiçe sayılmıştır” şeklinde konuştu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
AK PARTİ ADAY ADAYLARI MÜLAKATA ÇAĞIRILDI
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR
TRİBÜNLERİN YIKILMASI DÜZCESPOR’U OLUMSUZ ETKİLİYOR