PALAMUT FESTİVALİ

PALAMUT FESTİVALİ

08 Ocak 2023 - 14:56

Akçakoca Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa ilçede Palamut Festivali düzenledi. Akcakoca Çuhallı Çarşı'da düzenlenen festivalde kurulan mangallarda ızgaralara konulan palamutlar pişirildi. Ekmek arasına konulan palamutlar halka ikram edildi. 30 bin palamudun pişirildiği ilçede vatandaşlar palamut yemeye doydular.

Festivalle ilgili bilgiler veren Akçakoca Belediye Başkanı Okan Yanmaz, festivalin belli sebeplerle ertelendiğini ifade ederek “Biliyorsunuz bu sene ülkemizde bazı istenmeyen ve bütün Dünya’nın etkilendiği pandemi süreci oldu. Ardından madencilerimizi şehit oldu. Arkasından İstanbul’da terör olayları oldu, arkasından deprem olayı oldu. Biz bunu 29 Ekim’de yapmayı düşünürken, Ocak ayına denk geldi. Kar yağacak bir havada Akçakoca’nın üzerine bir güneş doğdu. Bu güzel havada insanların kasvetli günlerine bir nebze olsun, merhem olmak adına böyle neşeli bir günü onlara sunmak istedik. Düzcemiz turizm açısından sayılı yerlerden ve Akçakoca’da, Düzce’nin denize açılan penceresi konumunda. Dolayısı ile buranın belediye başkanı olarak turizmi ön plana çıkararak çalışmalarımıza devam ediyoruz. Gelecek yıllarda insanlarımızı daha neşelendirecek festivallerimiz olacak. İnsanların moralini yükselttikçe tüm ülkeye yansıyacak. Akçakoca’ya gelen tüm misafirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 Festivalde Karadeniz müziğinin sevilen sesi ünlü sanatçı Resul Dindar sahne aldı. Dindar sahnede birbirinden hareketli şarkıları seslendirirken, festivale katılanlar ise yerinde duramayarak bol bol horon oynadılar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI
DİLENCİ AİLENİN ÜZERİNDEN TAM 7 BİN 400 TL ÇIKTI
BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR
BAŞKAN ÖZLÜ MAHALLE ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR