ÖZLÜ’NÜN ESNAF BULUŞMASINDAKİ DETAY DİKKAT ÇEKTİ

ÖZLÜ'NÜN ESNAF BULUŞMASINDAKİ DETAY DİKKAT ÇEKTİ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Bahçeşehir bölgesinde faaliyet gösteren bir grup esnafla belediye tesisinde görüştü.

03 Mart 2022 - 13:38 - Güncelleme: 03 Mart 2022 - 13:56

Bahçeşehir’de bulunan ek hizmet binası içinde faaliyet gösteren esnafları Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne davet eden Başkan Özlü, talep ve sorunlarını dinledi.

Esnafı ziyaret etmek yerine bulunduğu yere çağıran Özlü'nün esnaflarla biraraya geldiği salonda kalarifer sisteminin çalışmadığı, buz gibi odada ayaklı ısıtıcı yakılması dikkat çekti. Özlü ile buluşmaya gelen esnafın soğuktan üşümemek için mont ve kabanlarını çıkarmadıkları, elektrikli ısıtıcının da ortamı ısıtmada yetersiz kaldığı görüldü. 

Belediye Sosyal Yardım Müdürlüğü'nün bulunduğu binadaki kaloriferlerin yanmadığı, ısınma sorununun uzun zamandır çözülemediği öğrenildi. 

Esnafın güvenlik ve ısınma gibi sorunlarını çözmek için inceleme başlatacaklarını belirten Özlü, “Bahçeşehir’i nezih bir bölge yapmak için birimlerimizle çalışıyoruz. Bölgeyi canlandırmak adına atıl durumda olan binaları yurt ve ek hizmet binaları olarak değerlendirdik. Ek hizmet binamızda yeni birimler açıyoruz. Bu birimler esnafımıza da fayda sağlayacak. Bu kapsamda yaklaşık 40 bin kişinin yaşadığı Bahçeşehir bölgemizde esnafımızın da sorun ve taleplerini dinlemek istedik. Daha çok bina güvenliği ve ısınma ile ilgili sorunları not ettik. Bunun için arkadaşlarımız çalışma başlatacak. Esnafımıza yaptığımız çalışmaları da aktarma fırsatı bulduk. Karşılıklı istişare ile Düzce’mizi daha güzel daha nezih ve mutlu bir şehir haline getirmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hakan SEMİZ
    1 yıl önce
    Aslında faturalı çok güzel işlerde insanların rahatlamasını pek istemezler bunlar sonra akılları çalışmaya başlar diye korkarlar. Onun için müteahit çözüm sağlamaz, çözüm üretmeye çalışıyoruz havası verir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM