ÖZLÜ’DEN STANDARD PROFİL İŞÇİLERİNİN EYLEMİNE TEPKİ

ÖZLÜ'DEN STANDARD PROFİL İŞÇİLERİNİN EYLEMİNE TEPKİ

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Standard Profil çalışanlarının iş bırakma eylemini kanunsuz olarak tanımlayarak tepki gösterdi.

10 Ağustos 2022 - 10:56

Standard Profil fabrikası çalşanları, ücret yetersizliğini gerekçe göstererek iş bırakma eylemi başlattı. 

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Standard Profil işçilerinin iş bırakma eylemine tepki göstererek, "Bu yaptığınız eylem kanun dışı kötü bir eylemdir" ifadeseni kullandı.

Özlü'nün, Standard Profil çalışanlarna yönelik açıklaması şöyle:

 "Yaklaşık 1200 Düzceli kardeşimizin çalıştığı bu sanayi kuruluşunda yaşanan sorunu gidermek maksadı ile Milletvekilimiz Sayın Ayşe KEŞİR ile birlikte firma ve sendika yetkilileri ile “birlikte” ve “ayrı ayrı” görüşmeler yapılmış, tarafların talep ve önerileri dinlenmiştir.  Bu görüşme ve değerlendirmelerimiz sonunda taraflara aşağıda dört madde halinde yer alan çözüm önerisinde bulunulmuştur.

Tarafımca yapılanan ve dört madde halinde sıralanan çözüm önerisi işveren tarafından kabul edilmiş, sendika yetkililer tarafından kabul edilmemiştir.

Firma tarafından seyyanen %30, Sendika tarafından saat ücretlerine dayalı olarak %35 ücret artışının teklif edildiği bir ortamda bütün tereddütleri gideren, özlük hakları koruyan %40 ücret artışını öngören teklifimizin Sendika Temsilcileri tarafından kabul görmemesi, işçi kardeşlerimizin menfaatlerini korumak yerine, Sendika menfaatlerini korumaya yönelik bir yaklaşım olarak değerlendirilmektedir.

Sevgili İşçi Kardeşlerim;

Sizden çok rica ediyorum. Yarın sabah gidin işbaşı yapın ve %40 zamlı maaşınızı alın. Çünkü, sizin menfaatleriniz sizleri yönlendirenlerin menfaatlerinden daha önemli.   Şu anda yaptığınız  işi bırakma eylemi kanun dışıdır. Yasal grev değildir.Yapılan bu kanun dışı eylem o kadar kötü ki, hukuk karşısında tüm yasal haklarınızı kaybetme gibi bir durumla karşı karşıyasınız.. Sizlerden çok rica ediyorum, kanun dışı işlerden uzak durun."

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
ENFLASYON YÜZDE 40'IN ALTINA GERİLEDİ
SİGARAYA ZAM
SİGARAYA ZAM