ÖZLÜ: CEDİDİYE MEYDAN OLARAK KALABİLİR

ÖZLÜ: CEDİDİYE MEYDAN OLARAK KALABİLİR

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, Cedidiye meydanı projesi ile Basmacılar Çarşısı projesi konularında sürpriz açıklamalar yaptı.

15 Nisan 2022 - 16:13

 Özlü, Cedidiye Meydan Projesi ile ilgili ilk kez sürpriz bir açıklama yaparak, yıkım tamamlandıktan sonra Cedidiye önünün meydan olarak kalması veya yeni yapıların yapılıp yapılmamasına karar vereceklerini kaydetti. 

Özlü, “Orasını yıkıyoruz. Yıktıktan sonra bir bakacağız. Meydan olarak kalması güzel oluyor veya o proje yapılınca mı güzel oluyor? Yaklaşık 30’a yakın 30 metrekarelik dükkan var. Projeyi bedesten tarzı yaptık. Eğer dükkanları yapmaya karar verirsek inşaatı BELTAŞ kar almadan yapacak” dedi.

YANLIŞIMA YANLIŞ DERİM, MAHCUP OLMAM

Özlü, her adımı akılcı atmaya çalıştıklarını ve yanlışına yanlış demekten çekinmeyeceğini ifade ederek,  “Biz her adımımızı akılla atmaya çalışıyoruz. Ben bir şey üzerinde hesap kitap yapar, bir süre sonra onu fizibil görmezsem fikrimi değiştiririm. Bu yanlış değil. Bu akıllı yönetim tarzıdır. Ben hiç mahcup olmam. Yanlışıma yanlış yaptım diyecek kadar özgüveni yüksek bir insanım” şeklinde konuştu.

BASMACILAR ÇARŞISI İNŞAATI NEDEN DURDU

Basmacılar Çarşısı’nda Milli Emlak hisseleri üzerindeki azalma  ve arka taraftaki anıt bina konusunda sorun çıktığını anlatan Özlü, “Oradaki kat yüksekliği düştü. Sonra herkes son kat kaç metrekareyse eşit şekilde küçülsün dedik. Bunda da mutabık olduk. Arkada Anıtlar Kurulu’nun tescilli binası var. Her şeyi yaptık. (Yazımızı asıp sorun çözüldü) dedik.

Dediler ki (Durun. Arkada tescilli bina var. Onu kapatıyorsunuz). Bu binayı kapatmayacak bir mimari proje yapın dediler. Binanın üstü, binanın altından 60 santim daralsın dediler. Baktığınız zaman fark etmeniz de mümkün değil. Kabul ettik. Fakat üstten 60 santim daralınca bu defa metrekare bazında Milli Emlak’ın 232 metrekaresi azaldı. Bunu kabul etmediler. Şimdi mimarla proje üzerinde çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İKTİDARA GELDİĞİMİZDE 5'Lİ ÇETEYİ SAF DIŞI BIRAKACAĞIZ
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL,  KAZA KURTARMA EĞİTİMİ YAPTI
İTFAİYECİLER BU KEZ YANGIN DEĞİL, KAZA KURTARMA EĞİTİMİ...