OT FESTİVALİ RENKLİ BAŞLADI

OT FESTİVALİ RENKLİ BAŞLADI

Düzce Belediyesi ve Düzce Kent Konseyi'nin ortaklaşa organize ettiği 6. Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivali başladı.

02 Haziran 2022 - 16:42

6. Geleneksel Düzce Otları Bereket Festivali Anıtpark meydanında başladı. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Valisi Cevdet Atay ve beraberindeki protokol üyeleri, festivalin birinci gününde stant sahipleriyle sohbet ederek ürünler hakkında bilgi aldı. Düzce Belediyesi ile Kent Konseyi ve Kadın Meclisi tarafından organize edilen ve Düzce’nin festival konusunda markalaşma yolunda ilerleyen Düzce’nin Otları Bereket Festivalinin ilk günü vatandaşlar tarafından oldukça ilgi gördü.

Yüzlerce ev yapımı yiyecek, yöresel ürün, sanat eserlerinin görücüye çıktığı, konser ve dans gösterilerinin de organize edildiği festivalin ilk günü renkli görüntülere sahne oldu.

 TIBBİ AROMATİK BİLGİLER

Anıtpark meydanında Düzce Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından kurulan sahnede çeşitli sanatçılar sahne alırken Mehteran Takımı da vatandaşlardan alkış aldı. Düzce Belediyesinin Park ve Bahçeler ile Sosyal Yardım İşleri Müdürlüklerinin yanı sıra Çocuk Kulübü, BELMEK ve Kusursuz Kafe de stantlarda üretilen ürünleri hem tanıttı hem de satışını gerçekleştirdi. Satıştan elde edilen kazanç ile tekerlekli sandalye alınıp engelli vatandaşlara verilecek.

 5 Haziran Pazar gününe kadar sürecek olan Festivalin stantlarından ücret alınmadığını açıklayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, “ Kadınlarımıza Düzce Belediyesi olarak bir destek daha vermek istedik. Alandaki tüm stantlar ücretsiz olacak. Kadınlarımız ürettikleri el emeği ürünleri satarak ekonomik olarak katkı sağlayacaklar. Ayrıca Kent Konseyimiz eliyle vatandaşlarımız 4 gün boyunca hem eğlenecek hem de alışveriş yapabilecekler. Festivalimizin ününü herkesin duyması için hep birlikte çalışacağız” ifadelerinde bulundu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TSO SEÇİMİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR ÇIKTI
TSO SEÇİMİNDE SÜRPRİZ SONUÇLAR ÇIKTI
AHMET DERTLİ KAYBETTİ
AHMET DERTLİ KAYBETTİ