Reklam
 • Reklam
ÖNCÜ MEDYA GRUBU’NA ÇOK SERT KINAMA
Reklam

ÖNCÜ MEDYA GRUBU'NA ÇOK SERT KINAMA

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Öncü Medya Grubu yalan, hakaret, şantaj, tehdit ve iftira içerikli yayınlar sebebiyle kınadı.

23 Nisan 2021 - 15:08 - Güncelleme: 23 Nisan 2021 - 15:44

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Öncü Medya Grubu'nu yalan, hakaret, şantaj, tehdit ve iftira içerikli yayınlar sebebiyle kınadı. 

Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

KAMUOYUNA

Düzce’de 20 yıla yakın süredir yayın hayatını sürdüren Öncü Televizyonu ve Manşet Gazetesi bir süre önce el değiştirmiş, bu değişimle birlikte son dönemde izlediği yayın politikası sebebiyle kamuoyunda rahatsızlığa ve vatandaşların ciddi şikayetlerine sebep olmaktadır.

Son dönemde Öncü Medya grubunun haberleriyle ilgili vatandaşlardan çok sayıda şikayet almaktayız.

Öncü Medya Grubu’nda yayınlanan asparagas haberlerin, şantaj, iftira, tehdit ve hakaret içerikli yayınların hem basın camiasında, hem kamuoyunda tasvip edilmediğini ve tepkilere neden olduğunu gözlemliyoruz.

Öncü Medya grubunun kamuoyunun bildiği gibi bazı sivil toplum kuruluşu yöneticilerine, siyasetçilere, belediye başkanlarına, iş insanlarına, bürokratlara, yatırımcılara ve meslektaşlarımıza yönelik hakaret, iftira ve şantaj içerikli yayınları ile yalan haberleri yargıya intikal etmiş bulunmakta, yöneticiler hakkında adli tahkikat yapılmaktadır.

Bir medya organı seviyeli, dürüst, ilkeli ve objektif olmalı, medya gücü silah olarak kullanılmamalı, saygın insanlara itibar suikasti yapmamalı, asla şantaj içerikli ve yalan haber üretmemelidir.

Öncü Medya onursal başkanı Faruk Türkseven’in yayın politikasını belirlediği ve birinci derecede sorumlu olduğu bilinmektedir.

Elindeki medya gücünü kişisel çıkarları için silah gibi kullanmak, itibar suikastları düzenlemek, şantaj ve tehdit yöntemleriyle iş insanlarını, sivil toplum kuruluşu yöneticilerini, siyasetçileri ve bürokratları sindirmeye çalışmak basın meslek ilke ve ahlakına aykırılık teşkil etmektedir.

Son olarak tehdit, şantaj ve hakaret içeren basın ilke ve ahlakına uymayan silahlarını bu defa “1995 yılından bu yana radyoculuk hayatını başarıyla sürdüren cemiyet üyemiz Radyo 81 Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Bekir GÜL’ü hedef seçmeleri üzerine kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı zorunlu hale gelmiştir.

Düzce Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak, Öncü Medya Grubu yöneticilerinin iftira, tehdit, şantaj ve hakaret içerikli yayınlarına son vermesini; dürüst, ilkeli ve ahlaklı bir çizgiye davet ediyoruz.

Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu  

YORUMLAR

 • 10 Yorum
 • Memati baş
  1 ay önce
  Düzenbazcılık dolandırıcılık işadamlarını itibarsızlaştırma kendilerini dev aynasında görme gibi özellikleri vardır türksevenlerin ama birileri en son alır yakında onları kucaga herkese havlayan köpek bi gün ısırılır
 • Vatandaş Kamil
  1 ay önce
  Tabi bütün bunları Ak Partiye sırtını dayayarak yapıyor. Ķörler ile sağırlar birbirini ağırlıyor. Onlar yerel siyasetçileri yağlıyor, siyasetçiler bunlara yol veriyor. Tabi bunların hesap günü mutlaka gelir. Onu bunu beyenmeyen, herkese gazetecilik dersi veren, Düzcenin sahibiymiş gibi caka satan Öncünün başına koydukları şahsiyet kimdir diye internetten bir sorgulattım... ohooo. Adamın geçmişi geçmiş değil. Ondan sonra basın adına şantaj, tehdit.. Oh be ne âla memleket.
 • Hasan
  1 ay önce
  Siyasetin sesi olmuştur partizan bir tutum sergilemektedir. Tarafsızlığı kalmamış. Bağımsız olmayanın doğrusu olmaz
 • DEVLETIN KISKACINDALAR
  1 ay önce
  Ticaret odasindan duydum. Kdv iadecisiyim karsit incelemeden sahte belge duzenleyicisi cikti TURKSEVENLER. ZOR DURUMDALAR BU ARA BU . Maliye ile baslari dertteymiş. Trinliyonluk vergi cezasi kesiĺmiş. YEMISLER DE KACIRMISLAR DA !!!
 • sözüm ona TURKSEVEN
  1 ay önce
  Bn duzceye ilk 2014 te geldigim yillarda TURKSEVEnLER diye bir sey duydum..iyi bir sey dedim herhalde. Megerse burdaki MAFYACILAR...RACONCULAR..VERGI KACAKCILARI.. afedersin lağı..cilar imis bunlarin SAHIPLERI !
 • Şeref
  1 ay önce
  iftira, tehdit, şantaj ve hakaret içerikli yayınlar, daha bunlar bir kısmı.. dahası ....bu grup mslesef Duzcede kendilerini tek güç ksbul edip tabi fsyda sağlayacaklarıvsiyasilerle de iyi geçinerek gazeteciliğin canına okuyorlar. Namuslu gazetecilerin bu duruma dur demeleri lazım. Aksi durumda zaten güven hususunda kan kaybeden "gazetecilik" ameliyat masasından kalkamayacak. Yazık olur, hem gazetecilik hem de Düzcemiz kaybediyor.
 • Vergi kacakcisi haci
  1 ay önce
  Haci ibram ( !) Vergi kacirmaya devam etsin. OÑCU ymüş ..peh ?
 • AV. Kerem
  1 ay önce
  Evet milyonluk vurgun var. Avukat arkadaslardan duydum.malum bu gurubun av. Ibrahim ..... diye bir zat. Yuklu vergi kacakciligi var
 • Vatandaş
  1 ay önce
  Kesinlikle doğru. Gazetecilik adına resmen itibar suikastçılığı yapılıyor.
 • Adil Yılmazer
  1 ay önce
  Hangi işi düzgün ki? yok çünkü işi yok
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
ÇİLİMLİ BELEDİYESPOR'DAN HATIRA BİLET KAMPANYASI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI
TÜRKİYE GÜREŞ ŞAMPİYONU DÜZCE'DEN ÇIKTI