• Reklam
ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

ÖĞRENCİLERE TRAFİK EĞİTİMİ

Düzce Valisi Cevdet Atay, ilkokul öğrencilerine trafik aracını ziyaret ederek, minik öğrencilere trafik dedektif kartı dağıttı.

15 Eylül 2021 - 16:39

Düzce’de ilk okul öğrencilerinetrafik eğitimi verilmesi için başlatılan etkinlik hava şartları sebebi ile kapalı pazaryerinde yapıldı. 

Azmimilli İlkokulu öğrencilerinin katılımı ile gerçekleştirilen trafik eğitimlerine Düzce Valisi Cevdet Atay ile Emniyet ve Milli Eğtiim yetkilileri katıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan 'Mobil Trafik Dğitim TIR'ı Düzce’ye gelerek öğrencilere hem bilgi sunuldu, hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verildi. 

Vali Atay, öğrencilere çeşitli sorular sorarak, trafikte neler yapılması gerektiği ile ilgili cevaplar aldı. Öğrencilere mini parkürde araç sürüş ve kural eğitimi verildi. Vali Atay,  çocuklara çikolata ve meyve suyu ile birlikte kırmızı düdük dağıttı.

Vali Cevdet Atay, “Öğrencilerimizi bugün trafik dedektifi yaptık. Trafik kurallarına bundan sonra bu çocuklarımız çok daha dikkat edecekler. Burada amacımız trafik kurallarının çocuk yaştan itibaren çocuklarımız tarafından bilinçli bir şekilde takip edilmesi önemsenmesi ve uygulanması gerekiyor” dedi.

Vali Atay, daha sonra öğrencilere  trafik dedektif kartı dağıttı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
DÜZCE'DE VAKA SAYILARI HIZLA ARTMAYA BAŞLADI
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ
ERDOĞAN'IN KİTABININ İNDİRİMLİ FİYATI 14 LİRAYA DÜŞTÜ